Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
aktualizováno: 14.03.2010 19:24:20 

Naruto

Postavy
                                                                                                             Postavy
Jak určitě každý ví, tak Uzumaki Naruto je hlavním hrdinou seriálu Naruto. O Narutově narození či původu se ví velmi málo. Na začátku je uvedeno, že na Listovou vesnici (Konoha) útočil Devítiocasý liščí démon Kyuubi no Youko, kterého porazil Čtvrtý Hokage tak, že démona zapečetil do zrovna narozeného Naruta použitím techniky Fuuin Jutsu: Shiki Fuujin. Při tom musel obětovat svůj život.

Naruto ve svém dětství o přítomnosti démona ve svém těle vůbec nevěděl. Naruto žil od narození sám, měl proto drsné dětství. Lidé z Listové ho právě kvůli Kyuubimu nesnáší. Čtvrtý Hokage chtěl, aby se k němu lidé chovali jako k hrdinovi, což se tedy nenaplnilo. Vesničané se mu vyhýbali a děti si ho nevšímaly.

Naštěstí se Naruta ujal jeho učitel z Ninja akademie, Chunin Umino Iruka. I přes to, že Irukovi vlastní rodiče zahynuli ve spárech Kyuubiho, tak Iruka neobviňuje Naruta za jejich smrt. Místo toho ho Iruka přijal skoro jako svého syna. Iruka se stal prvním člověkem, který Narutovi věřil. Naruto bere Iruku jako náhradu své rodiny. Po složení Geninské zkoušky je Naruto přiřazen do týmu 7, který vede Hatake Kakashi. Do tohoto týmu patří také Narutova oblíbenkyně Haruno Sakura a jeho rival Uchiha Sasuke.

 Narutova osobnost je opravdu zajímavá. Je velice lehkovážný a občas nemilosrdný vtipálek. Rozhodl se, že chce, aby ho celá vesnice znala. Proto je Naruto nazýván číslo jedna nejhlasitější ninja v Listové. Naruto je velice ambiciózní (ačkoli občas arogantní), není ale moc chytrý, měl nejhorší známky v závěrečné zkoušce na Ninja akademii. Jeho pokoj je plný misek od Ramenu (nudle). Žije svým snem, že se stane největším ninjou všech dob. To prohlašuje skoro neustále a nazývá to jako „svou cestu ninji“. Nejlepší ninja v Listové je Hokage, a proto Naruto sní o tom, že tohoto titulu jednou dosáhne. Spíš je tedy přesvědčen, že ho dosáhne. Naruto také chce, aby ho všichni kolem uznávali.

Naruto je energický a sebevědomý, ninja kariérista, ale i tak má v podstatě dobrou povahu. Jeho skutečnou silou je jeho silná vůle. Naruto jedná téměř vždy podle svých pocitů, je velmi odhodlaný a má své hodnoty, kterých si váží bez ohledu na cokoliv. Vždy se snaží být šťastný a veselý tak, jak je to jen možné. Ačkoli je tvrdohlavý a vznětlivý, tak jeho odhodlanost a touha po zlepšení svých schopností velmi ovlivňuje lidi v jeho okolí. Jednou Naruto pomáhá s tréninkem vnukovi Třetího Hokage, Konohamarovi, a naučí ho, že cesta k úspěchu vede pouze tvrdé práce.

Narutovy hlavní záliby jsou zalévání rostlin, dělání si vtípků z ostatních, kanadské žerty, jídlo a mluvení, spaní, atletika a sporty, ale ze všeho nejvíc ho baví trénovat jutsu a poutat pozornost. Má velký smysl pro humor. Jeho osobnost a charakter jsou asi největší pomůcka pro to, aby se stal Hokagem.

Naruto je chytrý vtipálek, který překoná své oponenty pomocí své extra silné vůle a občas také pomocí štěstí. Jediná výhoda k jeho jinak průměrným Taijutsu a Ninjutsu je obrovská síla démona Kyuubiho, který mu dodává velké množství červené Chakry. Ta způsobí, že se Naruto velmi rychle léčí a v bojích je pak téměř nezastavitelný. Naruto se během příběhu učí nové a čím dál skvělejší techniky. Kyuubiho obrovská síla nemá jen výhody. Na počátku není Naruto schopen dobře ovládat svou Chakru a už vůbec ne Kyuubiho. Postupně se to teprve učí. Například v dramatické bitvě proti Sasukemu Naruto využije hodně síly Kyuubiho, a proto pak začne jeho vlastní tělo slábnout až omdlí.

Hlavně během Chuuninské zkoušky si Naruto utvoří různé názory na ostatní lidi. Začne se více kamarádit s ostatními Geniny a také se začne více zajímat o tým Maito Gaie a o Gaaru.Při této zkoušce také pozná, že talent může Nahradit tvrdá práce a snaha nikdy se nevzdávat. Po ukončení druhého kola chunninské zkoušky se Narutovým učitelem stane legendární sannin Jiraiya. Jiraiya ho nejdřív nechce trénovat, ale po Narutově Eronátlaku  na to přistoupí. Když při tréninku zjistí, kdo Naruto je, rozhodne se stát jeho učitelem natrvalo.Při tréninku ho naučí chodit po vodě a také Kuchiyose no Jutsu. Největším přínosem, pro Naruta však bylo, že mu Jiraiya ukázal jak používat Kyubiho sílu. Jiraiya a Naruto mají také velmi podobnou povahu Naruto sice v chunninské zkoušce porazí Nejiho, ale chunninem se nestane, protože Orochimaru zaútočí na Konohu a zkouška byla zrušena. Naruto porazí génia Nejiho a při útoku také po neuvěřitelné bitvě i Gaaru.Při souboji z Gaarou taky pochopí, že strach nikdy ničemu nepomůže. Narutova největší síla je, že dokáže ukázat lidem dobro v nich samích a to jak u Nejiho tak u Gaary.

V Konoze se po konci útoku na listovou ukáže Sasukeho bratr Itachi a jeho partner kisame, ze zločinecké organizace Akatsuki. Akatsuki chce Naruta unést, kvůli Kyubimu., ale díky Jiraiyovi se jim to nepovede a Naruto pochopí, že musí zesílit, aby přežil. Po záchraně Konohy odchází Naruto s Jiraiyou hledat 5. hokage Tsunade. Při hledání Jiraiya učí Naruta Rasengan.Vysoce náročnou techniku 4. hokage.Naruto trénuje sám a trénink mu způsobuje velké bolesti i zranění. V tuto dobu Naruto k Jiraiyovi přilne jako k vlastnímu dědovi. Naruto se s Tsunade pohádá a ta mu nakope zadek. Naruto chce použít Rasengan, ale pořád ho nedokáže ovládat a Tsunade ho snadno vyřídí. Naruto se s ní vsadí o chakrový krystal, vzácný přívěšek 1. hokage, že zvládne Rasengan do týdne. Narutovi však Rasengan nejde ovládnout, ale při souboji s Kabutem ho Naruto zvládne i když málem umře. Naruto se Nakonec i s 5. hokage vrátí do Konohy.

Po návratu se však stane něco nečekaného. Sasuke, který je po souboji s Itachim v nemocnici, vyzve Naruta na souboj. Sasuke i Naruto spolu tvrdě bojují a nakonec proti sobě použijí Rasengan a Chidori. Kakashi je však od sebe odhodí a oba narazí do nádrže z vodou, kde Sasuke vidí, že Narutova technika je silnější. Sasuke po této zkušenosti odchází k Orochimarovi a Naruto z ostatními ho pronásleduje. Při tomuto pronásledování se ze všech stanou přátelé na život a na smrt. Naruto jen těžce vidí jak při soubojích ostatní odpadávají a on Nakonec ostane proti sasukemu sám. Sasuke už je však posedlí svou mocí a po krátkém souboji se Naruta pokusí zabít. Naruto však vyvolá sílu kyubiho a nastane tvrdý souboj.Sasuke nakonec Naruta donutí vyvolat sílu pláště démonií lišky, která jeho tělo vyčerpá a Naruto omdlí. Sasuke však Naruta nezabije a odchází k Orochimarovi. Naruto je odnesen Kakashim se středními zraněními do Konohy. Naruto kvůli Akatsuki i záchraně Sasuke odchází na 2,5 roku z Konohy, aby mohl trénovat s Jiraiyou.

Naruto se vrací z 2,5 letého tréninku a jsou na něm vidět změny. Vyrostl, trochu změnil oblečení a taky psychicky dospěl i když ne moc. Naruto se po návratu do vesnice postupně se všemi shledává a hned ze začátku musí Tsunade ukázat své schopnosti, v souboji s Kakashim. Ještě před soubojem zjistí, že všichni jeho přátelé už jsou Chunnini a Neji dokonce Jounin. Nejvíc ho však šokuje, že Gaara je Kazekage. Naruto se však nevzteká ani nežárlí, ale upřímně to Gaarovi přeje a věří, že to taky dokáže. Při souboji s Kakashim mu pomáhá Sakura a oba se snaží ukrást Kakashimu zvoneček. Nakonec díky Narutově chytrosti ho Kakashimu ukradnou. Naruto jako tým Kakashi má novou, velmi nezajímavou misi, ale ta je změněna a přidělena je jim záchrana Kazekageho, kterého unesli Akatsuki. Tým Kakashi vyrazí do Písečné a při této cestě je Naruto hodně smutný, protože unesli jediného člověka, který zná Narutovu bolest. Naruto při záchraně zjistí, že je Gaara mrtvý a ze vzteku vyvolá plášť démonií lišky, ale tentokrát s 2. ocasy. Dokonce přestane rozeznávat přátele od nepřátel, ale Kakashi dokáže potlačit jeho chakru. Chiyo, která s nimi byla na misi nakonec vymění svůj život za Gaarův, protože ji Naruto dokáže změnit a dá ji opět víru ve vesnici. Tu se opět ukazuje jak naruto dokáže měnit lidi.

Po návratu do konohy je Kakashi mimo a tým 7. je doplněn dvěma novými ninji. Yamato je Kapitán a je schopný potlačit Kyubiho chakru. Další člen je A.N.B.U. Sai. Naruto a Sai spolu nevycházejí, ale nakonec se z nich stanou přátelé. Vydávají se za zvědem, který je u Orochimaru, ale místo to narazí na samotného Orochimaru. Naruto vybuchne a promění se v malého kyubiho se 4. ocasy. Naruto sejme Orochimaru, ale než ho stačí dorazit, Yamato potlačí Kyubiho chakru.  Po sledování Orochimaru se nakonec shledají se Sasukem, který už na ně kašle a dokonce se je pokusí zabít. Orochimaru mu však v tom zabrání a tak odejdou a nechají tým Yamato tam. Naruto si uvědomí jak je oproti Sasukemu slabší a proto z Kakashim začnou trénovat, aby Sasukeho dokázal porazit.

Naruto se po namáhavém tréninku velmi rychle naučí ovládat větrnou chakru a Nakonec po neuvěřitelně tvrdém tréninku, dokáže smíchat větrnou chakru s Rasenganem a vytvořit jutsu třídy S nebo možná i vyšší. Z touto technikou vyřídí Kakuza, ale jen díky své chytrosti a rychlému uvažování v boji. Technika ho však zraňuje a proto ji nesmí používat. Naruto a tým Kurenai se vydávají na lov Itachiho a Sasukeho, ale nakonec se jen těsně se vrací s prázdnou. Itachi dal navíc Narutovi speciální sílu, proti Sasukemu, ale zatím se neví co.

Po návratu z lovu Naruto zjistí, že Jiraiya padl v boji a naprosto se zhroutí. Díky přátelům se však z toho dostane a odejde trénovat na horu Myoboku se svým novým učitelem Fukusaku. Zjistí se, že Naruto je na sennin techniky neuvěřitelně talentovaný a tak velmi rychle zvládne Sennin-mód.


Hatake Kakashi: je Jounin ze Skryté Listové Vesnice , který se stará o trénink týmu 7, ve kterém jsou [Uzumaki Naruto], [Uchiha Sasuke] a [Haruno Sakura]. Také je znám jako Kopírovací ninja Kakashi nebo Sharingan Kakashi. Uvádí se, že zkopíroval více než tisíc technik pomocí svého levého oka, ve kterém má Sharingan (vrozená vlastnost klanu Uchiha).

Kakashiho levé oko není jeho vlastní, ale původně patřilo jeho kamarádovi - Uchiha Obito. Kakashi získal toto oko po smrti Obita při záchranné akci jejich kamarádky Rin, Obito zachránil Kakashimu život, ale sám o něj přišel. Kakashi však přišel o oko, ale ještě než Obito zemřel, věnoval mu jako náhradu své oko s Sharinganem. V této misy se Kakashi naučil význam přátelství a spolupráce.

Kakashi je pokládán za génia mezi ninji. Ninjovskou akademii dokončil, když mu bylo pět, Chuninem se stal v deseti letech a Jouninem ve třinácti.

Kakashi je znám pro své pozdní příchody, které omlouvá vždy nějakou hloupou výmluvou. Mezi jeho koníčky patří čtení Icha Icha Paradise, Icha Icha Violence a Icha Icha Tactics, jsou to knihy pro dospělé, které napsal [Jiraiya] . Jeho věčným rivalem je [Maito Gai] (Jounin z Listové). Neustále nosí masku a přes levé oko má ochrannou čelenku.

Kakashi se narodil 15. září, na začátku seriálu mu bylo 26 let. Je 181 cm vysoký, váží 67,5 kg, má stříbrné vlasy, jeho pravé oko je černé a levé červené. Přes levé oko má jizvu. Je Jouninem ve Skryté Listové vesnici.

 


Hyuuga Neji: je Geninem, který dokončil akademii o rok dříve než Naruto a byl číslo jedna mezi nováčky. Je také považován za nejsilnějšího a nejtalentovanějšího ninju ze všech Geninů, kteří podstoupili Chuuninskou zkoušku společně s Narutem. Neji má velmi silnou obranu Hakkeshou Kaiten (Vír proroctví), kterou se učí jen v hlavní rodině Hyuuga, ale Neji se ji zvládl naučit sám. Také má smrtící útok na blízko, nejsilnější taijutsu styl v Listové, Juuken (Vznešená pěst). K rozšíření svého útoku používá hmat Hakke RokujuuyonShou (64 úderů) a také Hakke Hyaku NijuuhasShou (128 úderů), které uzavřou Chakrové body v lidském těle, a tak zabrání toku Chakry a používání technik. Jako člen Hyuuga rodiny má Neji Byakugan (Pohled v rozsahu 360°), dědičnou vlastnost této rodiny. Byakugan má však jeden slepý bod za prvním hrudním obratlem.

Neji je ve stejném týmu jako Rock Lee a Tenten, jejich učitelem je Maito Gai. Neji a Lee mezi sebou soupeří, i když to není jako rivalita mezi Gaiem a Kakashim, protože tato rivalita vychází hlavně od Leeho. Lee, který nemůže používat ani genjutsu ani ninjutsu, chce porazit geniálního Nejiho a stát se dobrým ninjou. Ale Neji ho od toho zrazuje a tvrdí mu, že s osudem nelze bojovat. Avšak po té, co Nejiho porazil Naruto, změnil Neji svůj názor na Leeho a uznal, že osud není přesně určen. Neji často trénuje s Tenten, která na něho útočí pomocí svých zbraní a Neji je odráží pomocí Hakkeshou Kaiten.
Přestože Neji mistrně ovládá Juuken i Byakugan, nemůže být nikdy vůdcem klanu, protože se nenarodil v hlavní rodině ale ve vedlejší. Jeho otec, Hyuuga Hizashi, se narodil až po svém bratrovi, Hyuuga Hiashi. Jeho otec a strýc byli dvojčata. Ve svém dětství neměl Neji nic proti hlavní rodině, protože ještě plně nerozuměl důsledkům, které plynou z toho, že je členem vedlejší rodiny. Ale jak vyrůstal, sledoval, jak jeho otec nenáviděl svého bratra a hlavní rodinu, a tak se i sám zatvrdil. Jeho odpor se jen zvýšil, když viděl, že jeho otec chtěl vztáhnout ruku na Hyuuga Hinatu, Hiashiho starší dceru. Hizashi věděl, že Neji nemůže být vůdcem rodiny a to ho velmi trápilo. Hinatin otec vycítil nepřátelské myšlenky a aktivoval Juin (Prokletou pečeť), která působí nesmírnou bolest tím, že útočí na nervový systém. To bylo Nejiho první setkání s Prokletou pečetí rodiny Hyuuga. Tuto pečeť mají všichni členové vedlejší rodiny.

Když byl Neji ještě malý, v Listové probíhala Chuuninská zkouška, chtěli členové Skryté Oblačné Vesnice z Bleskové země unést Hyuugu Hinatu, aby získali tajemství Byakuganu. Ale Hiashi odhalil vetřelce a zabil ho. A kvůli tomu, že Hiashi zabil jednoho člena Oblačné, požadovali vůdci této vesnice na oplátku jeho mrtvé tělo. Ten den, jak Neji věřil, však byl na smrt poslán jeho otec místo strýce. Kvůli Proklaté pečeti z těla jeho otce nemohli získat tajemství Byakuganu. Tento sled událostí ho vedl k přesvědčení, že budoucnost člověka je rozhodnuta již při narození a nikdo nemůže uniknout nebo změnit svůj osud. To ho změnilo v zahořklého, cynického a arogantního člověka, který nenáviděl hlavní rodinu.


Ale po té co byl v Chuuninské zkoušce poražen Narutem, sdělil mu jeho strýc pravdu o smrti jeho otce. Neji mu nejprve nevěřil, ale pak si přečetl dopis od otce. Ten se dobrovolně obětoval, ne pro hlavní rodinu, ale pro svého bratra, kterého miloval. Po tom začal Neji pomalu věřit, že člověk může změnit svůj osud a sama sebe.

Hyuuga Neji se narodil 3. července. Na začátku seriálu mu bylo 13 let. Je 160,1 cm vysoký a v áží 46,8 kg, má bílé oči a hnědé vlasy. Mezi Nejiho koníčky patří meditace. Je Geninem ve Skryté Listové Vesnici.

   


 Hyuuga Hinata: je dcerou šéfa klanu Hyuuga, který se jmenuje Hyuuga Hiashi. Po svém otci zdědí vedení tohoto klanu. Hinata je neuvěřitelně plachá a jemná dívka, ale při boji se chová jako velmi tvrdý a silný ninja. Po zkoušce na akademii byla přiřazena do týmu 8, který vedla Yuuhi Kurenai. V tomto týmu byli také Inzuka Kiba a Aburame Shino. Hinata v boji používá hlavně taijutsu (boj na blízko). Jako člen  klanu Hyuuga ovládá kekkei genkai  (vrozenou vlastnost) Byakugan. Byakugan znamená „Bílé Oko“. Díky byakuganu je její zorné pole při boji skoro 360°. Styl jejího boje se jmenuje „Juuken“ neboli „Jemná pěst“. Tento styl dovoluje v kombinaci s byakuganem poškodit oběhový systém Chakry a vnitřní orgány svého protivníka.

Jak již bylo řečeno, Hinata se má stát dědičkou vedení klanu Hyuuga , protože je nejstarší dítě šéfa klanu. Její otec ji ale v považoval za úplně ztracenou, protože byla velmi slabá. Dokonce řekl, že je slabší než její mladší sestra Hanabi. Hinatiny schopnosti byly absolutně nesrovnatelné se schopnostmi jejího bratrance Nejiho, který je z vedlejší rodiny, a proto se nemůže stát hlavou klanu (což těžce nese). Hinatin otec Hiashi ji tedy nechal ve výcviku u Kurenai. Kurenai dokonce řekla, že to vypadá, jako kdyby Hiashimu nevadilo, že Hinata zemře v boji.

Hinata neměla skoro žádné sebevědomí, ale při kvalifikaci na Chuuninskou zkoušku ji povzbuzoval Naruto svými obvyklými hláškami o tom, že nesmí prohrát, že má bojovat atd. To Hinatě moc pomohlo a díky tomu začala věřit v sama sebe.

Hinata právě Naruta (nejen) pro jeho postoje moc obdivuje a kdykoliv s ním mluví, tak se červená. Naruto si ale zatím Hinatinu náklonnost neuvědomil. Hinata Naruta obdivovala už na akademii, kdy ho ostatní považovali jen za převtělení liščího démona Kyubiho. Hinatina romantická láska k Narutovi je naprosto výjímečná, protože žádná jiná holka z Listové Naruta nechce (na rozdíl od Saskueho, o kterého se holky přímo perou). 

 

Sabaku no Gaara: Gaara je syn Čtvrtého Kazekageho, jeho sourozenci jsou Temari a Kankurou, Gaara je z nich nejmladší. Písečná vesnice byla oslabena, a tak Čtvrtý Kazekage požádal stařešiny z Písečné vesnice, aby do Gaary převtělili Shukaku (démon). Chtěli z Gaary udělat smrtící zbraň, kterou použijí na obranu vesnice. Kvůli tomuto převtělení Gaarova matka Karura při porodu zemřela. Těsně před tím, než zemřela, tak proklela Písečnou vesnici doufajíc, že Gaara její smrt pomstí.

Gaaru trénoval jeho otec, ale vychovával ho jeho strýc Yashimaru. Šest let měla Gaarova rodina i celá Písečná vesnice z Gaary strach a vyhýbali se mu. Gaara tedy věřil, že jediný, kdo ho má rád, je právě Yashimaru. Avšak když bylo Gaarovi šest let, tak jeho otec Kazekage nařídil Yashimarovi , aby Gaaru zabil. Důvodem toho činu bylo to, že si Kazekage myslel, že Gaara je nepodařený experiment. Při pokusu o zavraždění Gaary byl Yashimaru zraněn. Než zemřel, tak Gaarovi řekl, že ho nikdy neměl rád. I když se ho snažil mít rád, tak mu nemohl odpustit, že vzal život jeho milované sestře. 

Gaarova matka nesnášela vesnici za to, že ji a jejího syna použili jako oběť pro zbraň, a proklela Gaaru za způsobenou bolest. Poté, co si Gaara uvědomil, že ho nikdo nemiloval, tak použil písek k vytvoření tetování na svém čele - (ai - "láska") jako symbol démona, který miluje jen sám sebe. Po dalších šest let se neustále Gaaru snažili zabít, všechny tyto atentáty nařídil jeho otec.

Gaara je v podstatě stejný jako Naruto, celá vesnice ho nesnášela a obávala se ho kvůli jeho strašné síle, kterou mu dodává démon v jeho těle. Gaara se tak stal citově vyřízeným, ale tichým člověkem. Jako zábavu a smysl svého života našel vraždění osob, které Kazekage poslal, aby Gaaru zabili. Vraždil také všechny, kteří byli jiní než on (tedy vlastně chtěl zabít každého). Démon v jeho těle mu nedovolil usnout, protože ve spánku by sežral jeho osobnost. Gaara tedy nikdy nespí (krom když použije speciální Jutsu).

Gaarovou schopností je ovládání písku, díky tomu, že je do něj zaklet Shukaku, tak písek Gaaru ochraňuje automaticky. To ovšem způsobuje, že Gaara takměř nemůže používat Taijutsu. Gaara s sebou neustále nosí nádobu (tykev) plnou písku. Písek v nádobě je násáklý krví lidí, které zabil a navíc je vylepšen pomocí Chakry. Samotná nádoba je také vytvořena z písku. Gaara je schopen ovládat libovolný písek v jeho okolí, dokonce z minerálů v zemi i vytvářet další, ale písek v jeho nádobě se mu ovládá nejlépe.

Všechna Gaarova jutsu jsou založena na písku, většina z nich jsou jednoduché útočné a obranné techniky. Lze je však použít i pro jiné účely, například pro létání ve vzduchu (Sabaku Fuyuu - Pouštní zavěšení) nebo šmírování (Daisan no Me - Třetí oko). Během boje Gaara často používá kombinaci Sabaku Kyuu (pouštní rakev) a Sabaku Sousou (pouštní pohřeb).

Gaarovou hlavní obranou je Suna no Tate (písečný štít), tento štít Gaaru neustále ochraňuje i proti jeho vůli. Lze ho ovšem pokořit pomocí velké rychlosti a síly, což předvedl nejdříve Rock Lee, a pak i Uchiha Sasuke. Když písečný štít selže, tak má Gaara ještě v rukávu Suna no Yoroi (Písečné brnění). Je to vrstva velmi tvrdého písku na celém povrchu Gaarova těla, činí tak jeho tělo téměř nezranitelné, ale zase spotřebovává hodně Chakry.  

 

 

Uchiha Sasuke: je genin ze Skryté Listové vesnice, pochází z kdysi silného klanu Uchiha, jednoho z nejvýznamějších klanů v Listové. Tento klan je známý pro svou speciální dědičnou schopnost (kekkei genkai), která se nazývá Sharingan. Dále členové klanu dovedou používat různé techniky ohně. Sasuke patří do týmu 7, který vede Hatake Kakashi. V týmu je společně s Sakurou a Narutem. Sasuke je velmi oblíbený mezi holkami, ale jejich city neopětuje, je totiž samotářský a moc toho nenamluví. Je velmi nadaný, arogantní a lehce se rozčílí. Smyslem jeho života je získat dostatečnou sílu na to, aby zabil "jistou" osobu. Jak se dozvíme dál, tak Sasuke měl opravu drsné mládí, i když jeho současný život není také nerůžovější.  Sasuke je jeden z dvou (dosud) známých členů klanu, kteří přežili (druhým je Uchiha Itachi). Sasuke je druhým synem šéfa klanu Uchiha a vyrostl ve stínu svého staršího bratra Itachiho. Itachi, který byl považován za super génia, zvládal Sharingan už v osmi, Chuuninskou zkoušku udělal v 10 a stal se ANBU kapitán ve 13. Proto se jeho o otec zajímal hlavně o něj a ne o Sasukeho. To Sasukeho hodně trápilo a někdy přímo způsobovalo psychická traumata. Itachiho chování se ale začalo měnit a začal se oddalovat od svého klanu. V této době se proto otec věnoval hlavně Sasukemu a naučil ho nové techniky, jako například Katon: Goukakyuu no Jutsu (živel ohně: technika velkého fireballu). Sasuke se tuto techniku naučil ve věku osmi let, čímž svého otce velmi překvapil, protože umění techniky Katon je v klanu Uchiha známkou dospělosti. Sasuke proto může pyšně nosit znak klanu na svých zádech. 

   

Nara Shikamaru: je velmi líný člověk, ale je to génius, jehož IQ je přes 200, i když jeho známky v akademii tomu neodpovídaly (většinu testů prospal). Pochází z rodiny, která má schopnost ovládat stíny a chová jeleny.
Nara Shikamaru byl na počátku seriálu Genin, který dokončil akademii ve stejnou dobu jako Uzumaki Naruto. Po proběhnutí Chuuninské zkoušky V Listové se jako jediný stal Chuuninem.

Shikamaru není zrovna moc aktivní, radši si jde zdřímnout, než aby něco podnikal. Rád ale hraje intelektuální hry jako jsou Shougi (japonské šachy) a Go. Jeho nejoblíbenější slovo je Mendokusei (otravný nebo protivný). Je si dobře vědom toho, jaká je osobnost, proto o sobě prohlašuje, že je zbabělec číslo 1. Ale když jde do tuhého je ochoten se obětovat pro svoje společníky.

Shikamaru je velmi dobrý taktik, a proto se ještě nikdy nepodařilo jeho učiteli (Sarutobi Asuma) porazit ho v Shougi ani Go. Když Shikamaru vymýšlí strategii, vždy zavře oči a spojí prsty tak, aby vytvořily kruh.

Shikamarův dlouholetý kamarád je Akimichi Chouji, který s ním byl také v týmu společně s Yamanaka Ino pod vedením Asumy. Shikamaru Choujimu bezmezně věří. Otcové Ino, Choujiho a Shikamaru byli také spolu v týmu.

 Jeho koníčky jsou pozorování mraků, polehávání a hraní Shougi. A také si vytvořil přesný plán pro svůj život - ožení se, bude mít dceru a pak syna, až se dcera vdá a syn najde práci, tak půjde do důchodu.

Fanoušci spekulují o tom, že Shikamarova máma se ho snaží dát dohromady s Temari. Ale Shikamaru si myslí, že Temari je ještě horší než jeho máma.

Shikamaru se narodil 22. září, na začátku seriálu mu bylo 12 let. Je 152,1 cm vysoký, váží 42,9 kg, má černé vlasy a černé oči. Je velmi podobný svému otci. Je Chuuninen ve Skryté Listové Vesnici.

  

Haruno Sakura:Na začátku seriálu je Sakura Genin v Listové vesnici. Haruno Sakura, Uzumaki Naruto a Uchiha Sasuke tvoří tým 7, který vede Jounin Hatake Kakashi. Později ji pak trénuje Tsunade. Její nejlepší schopnosti jsou inteligence a dokonalá schopnost ovládat Chakru. Například byla na první pokus schopna lézt pomocí Chakry po stromech, zatímco Sasukemu a Narutovi to trvalo celý den tréninku. Na začátku byly Sakuřiny schopnosti značně horší než ostatních Geninu. Používala jen základní techniky, z nichž asi nejlepší je Kai (zrušení iluze). Pod vedením Tsunade bude pak mnohem silnější.

Uvnitř Sakury žije její druhé "já" - vnitřní Sakura, která se zdá být ještě víc hrubá než Kyuubi uvnitř Naruta. Vnitřní Sakura je velmi průbojná a v seriálu se větsinou objevuje jako vtipná vložka, protože Sakura je typicky milá. Vnitřní Sakura používá hlášku (Shaannarou - Šán-naró), což nic neznamená, ale překládá se jako Hell Yeah (Sakra jó!) v Angličtině nebo Kua v českých titulkách. Díky tomuto svému druhému "já" má Sakura dvě mysli, což se jí velmi hodilo, když v kvalifikaci do hlavních bojů Chuunincké zkoušky na ni Yamanaka Ino použila Shintenshin no Jutsu(technika přesunu mysli).

V dětství a ze začátku na akademii si ze Sakury dělali srandu kvůli jejímu velkému čelu. To skončilo, když se s ní velmi oblíbená Yamanaka Ino začala kamarádit a dala jí stuhu. Sakura mělo Ino jako svůj vzor a obdivovala její vzhled a schopnosti, ale měla kvůli tomu pocity podřazenosti a méněcennosti. Jejich přáteltví trvalo do té doby, než zjistily, že obě chtějí sbalit Uchihu Sasukeho. Uchiha Sasuke byl v celé akademii u holek nejoblíbenější. Sakura si myslela, že se Ino nikdy nevyrovná, to chtěla ale změnit, a tak ji vrátila stuhu a prohlásila, že od teď jsou rivalky.

Narozdíl od většiny ostatních postav z Naruta nemá Sakura ve svém dětství žádný špatný zážitek. Když jsou Sakura, Naruto a Sasuke přiřazeni do týmu 7, tak se Sakura zaměří pouze na Sasukeho a Naruta nemůže vystát, i když vlastně neví zhola nic o jejich povahách. Krátce po vytvoření týmu 7 Sakura řekne Sasukemu, že si myslí, že Naruto musí být šťastný, když nemá rodiče, kteří by ho komandovali. Naruto při tomto rozhovoru nebyl, a proto nemohl oponovat. Sasuke má vlastní zkušenosti s tím, jaké to je být sám, a tak ji dost vynadá.

Sakuřina oblíbená jídla jsou Anko knedlíky se sirupem a Umeboshi. Nemá ráda cokoliv kořeněného. Její koníčky jsou kvízy a hry na paměť. Nejoblíbenější hláška je - Yuuki (Júki) - Odvaha, ačkoliv to v první knize faktů bylo - Issen ai no jinsei yo! (Issen ai no džinsei jo!) - Celý život plný lásky. Sakura má talent na šití.

Sakura se narodila 28. března a na začátku seriálu jí bylo 12. Má zelené oči a růžové vlasy. Měří 148,5 cm a váží 35,4 kg. Jak již bylo řečeno, je Geninem v Listové vesnici (Konoha). Později povýší.

   

Kankurou: je syn Čtvrtého Kazekageho, je to bratr Temari a Gaary. Také s nimi byl v týmu pod vedením jounina Bakiho. Je to ninja ze Skryté Písečné Vesnice . V boji často používá Karasu společně s technikou podobnou Kawarimi no Jutsu (Přemístění); nejprve přiláká svého protivníka ke své loutce (zamaskované za sebe), a pak teprve ze sebe sundá obvazy, aby sám dokončil protivníka. Jeho loutka je také vybavena různými pastmi a mnoha zbraněmi, jako jsou skryté nože pokryté jedem, jedovatý plyn, vystřelovací nože a vrhač střel. Navíc nohy a hlava loutky mohou být odděleny od těla a také mohou být použity jako střely.

Kankurou během času přidal do svého arsenálu další loutku, to je známka jeho rostoucí síly. Začal používat Karasu společně s druhou loutkou Kuroari ( "Černý mravenec"), loutkou navrženou na chytání a znehybnění protivníků, aby na ně mohl Karasu zaútočit. Ale Kuroari může být použita i jako vražedná útočná loutka, toto bylo ukázáno v Naruto filmu (Naruto 2: Narutova velká bitva, kinoverze! Iluze ruin podsvětí, dattebayo!).

Ze všech Kazekageho dětí se Kankurou nejvíce podobá svému otci. To je možná hlavní důvod, proč k němu Gaara chová tak velké nepřátelství, což bylo vidět hned při prvním představení Písečných sourozenců. Gaara byl totiž často cílem vražedných útoků nařízených jeho otcem. Kankurou vždy když se nově objeví v příběhu má jinak namalovanou tvář. Neví se jestli má důvod měnit malbu tváře nebo to jen Kishimoto rád jinak kreslí.

Kankurovo oblíbené jídlo jsou hamburgery a nejmíň oblíbený je špenát. Jeho koníček je vylepšování jeho loutek. V originálním japonsky mluvené verzi Kankurou často končí jeho věty koncovkou“jan”

Na začátku seriálu bylo Kankurovi 14 let, narodil se 15. května. Kankurou má zelené oči a hnědé vlasy. Je 167 cm vysoký a váží 61,2 kg. Je to genin ze Skryté Písečné Vesnice.

 

Rock Lee: je velmi temperamentní taijutsu (boj na blízko) specialista a je příkladem lidské píle. Není schopný používat ninjutsu (ninja techniky) ani genjutsu (iluzorní techniky). Když byl studentem na Ninja akademii, tak se mu ostatní děti vysmívaly kvůli jeho neschopnosti. Proto strávil veškerý svůj čas tréninkem taijutsu. V tomto tréninku ho vede Maito Gai, neboli Gai sensei. V týmu je ještě s Hyouugou Nejim a Tenten.

Díky neustálému tréninku se stal extra dobrým v taijutsu, takže mu povolili, že může absolvovat Ninja akademii. Je schopný uvnitř svého těla otevřít pět z osmi „bran Chakry“ (otevření všech osmi bran způsobí dočasné ale neuvěřitelné zvýšené síly, která překoná i sílu ninji na úrovni Kage(stín), ale za cenu bojovníkova života) a vyrovnat se tak síle oponentů, kteří ovládají genjutsu a ninjutsu. Toho je Lee schopen díky jeho odhodlání a tvrdé práci. Ať Lee bojuje s kýmkoliv, tak mu prokazuje úctu (Lee je jediný z geninů, který Narutovi říká „Naruto-kun“), nikdy se nepokoušel protivníka ponižovat (pravý opak je jeho týmový kolega Hyuuga Neji).

Lee má na nohou téměř vždy velmi těžká závaží, aby své tělo cvičil neustále a co nejvíc ho zatěžoval. Odhození těchto závaží je jeho eso v rukávu, jeho rychlost pak drasticky stoupne a pohybuje se rychleji, než oko stíhá vidět.Gai mu zakázal tato závaží odebrat, jediný případ, kdy to smí udělat, je, když chrání své blízké a přátele. Jedinou výjimkou byla Chuuninská zkouška, kdy Lee bojoval s Gaarou. I při použití skoro všeho, co měl, tak prohrál, a pak se musel velmi dlouho léčit.

 Lee prokázal přirozenou náchylnost k Suiken (opilá pěst). Když vypije jen jedinou kapku alkoholu, tak se stane strašným ničitelem. Jednou s ním Gai v hospodě slavil narozeniny a Lee si spletl svoji vodu se saké, které měl Gai. Lee po požití alkoholu totálně rozmlátil celou putyku. Gai musel zasáhnout spolu s dalším kámošem, aby ho zastavili. Když je ale Lee opilý, tak má jednu super výhodu, jeho pohyby jsou absolutně nepředvídatelné (něco jako dnešní souboje Drunken Fist).

Lee je také docela inteligentní. Má téměř učebnicovou znalost rodiny Hyuuga a je schopný porozumět strategiím lidí, které sleduje. Kishimoto Masashi řekl: „Leeho život spočívá v těžké práci. Lidé si dnes myslí, že tvrdá práce je na nic, ale není to tak. Takto jsem chtěl vyjádřit, že to je opravdu jinak.”

 

Temari: je dcera Yondaime Kazekageho (Čtvrtý Kazekage), její sourozenci jsou Gaara a Kankurou. Její zbraní je obrovský železný vějíř, který nosí na zádech. Specializuje se na boj na dálku a je také nadšený analytik bitvy (ale ne tak dobrý jako Nara Shikamaru). Bohužel není známo, jak je Temari dobrá při boji zblízka, když přijde o svůj vějíř. Temari se stará o své sourozence, ale je často velmi krutá ke svým protivníkům v bitvě. Temari dává své pocity najevo více než Kankurou, při jednání s Gaarou je z něj méně vystrašená. Shikamaru, který s Temari bojoval v Chuuninské zkoušce, pokládá Temari za mnohem hroznější než svou vlastní matku. 

 

Tenten: je Genin. Dokončila akademii o rok dříve než Uzumaki Naruto. Tenten je v týmu, ve kterém je i Rock Lee a Hyuuga Neji. Tento tým vede Maito Gai. Její předností je neuvěřitalná přesnost, trefí 10 cílů z 10. Není moc známo, které techniky užívá, kromě techniky, kdy oponenta zavalí děštěm zbraní různého druhu. Tyto zbraně přivolá pomocí svitku a vlastní krve. Tenten si velmi váží svých společníků, Nejiho si zidealizovala a Leeho s obdivem sleduje při jeho tréninku s mistrem Gaiem. Sama často pomáhá s tréninkem Nejimu.

Jejím cílem, jako Kunoichi (žena ninja), je být stejně dobrá jako legendární Tsunade, proto poctivě trénuje, aby tohoto snu dosáhla. Je uznávána jako jedna z nějlepších Kunoichi ve vesnici. A také pevně věří, že žena může být stějně silný ninja jako muž.

Tenten se narodila 9. března. Na začátku seriálu jí bylo 13 let. Je 155,6 cm vysoká, váží 43,1 kg, má hnědé vlasy a hnědé oči. Je Geninem Skryté Listové Vesnice.

  

Inuzuka Kiba: je hlasitý a akční Genin původně z týmu 8, který vedla Yuuhi Kurenai. Do tohoto týmu patří i Hyuuga Hinata a Aburame Shino. Kiba pochází z rodiny Inuzuka, která je známa tím, že používá Ninken (Ninja-psy) v bitvách. Kiba má svého ninja psa Akamaru, kterého má stále u sebe (ve škole, doma, v restauraci atd.), je s ním dokonce schopný komunikovat. To mu umožňuje získávat více informací, protože Akamaru má mnohem lepší čich a sluch. Spolu také provádějí mnoho ninja technik (jutsu), například Gatsuuga (dvojitý ostrý tesák). Nejpve použijí Juujin Bunshin (klon člověk-zvíře), díky kterému vypadají jako bestiální Kiba. Takto způsobí nepříteli díky vysoké rychlosti točení a silnému nárazu obrovská zranění.

Tím, že Kiba použije Chakru ve svém nose, dokáže citlivost svého čichu zvýšit až tisíckrát. Kiba, ale i další členové jeho týmu, Hinata a Shino, jsou velmi dobří ve stopování a technikách přežití. Kibovy a Akamarovy smysly spojené s Byakuganem Hinaty a Shinovým Kikaichuu (ničící brouci) z nich dělá výborný stopovací tým. V porovnání s týmem 7 (Naruto, Sakura a Sasuke) jsou v týmu 8 mnohem lepší vztahy a týmová práce. I přesto, že Shino prohlašuje, že nemá rád Kibu kvůli jeho panovačným postojům během druhé části Chuuninské zkoušky. Kiba se o Hinatu stará jako její starší bratr. Celý tým spolu tráví spoustu času, protože mají záliby, které jim to dovolují. Kiba cvičí Akamaru, Hinata trhá květiny a Shino sbírá brouky.

 

Aburame Shino: je rozvážný, klidný, jistý Genin ze Skryté Listové. Původně byl v týmu 8 s Hinatou a Kibou. Tento tým vedla Yuuhi  Kurenai. Shino je docela tajemný a vždy nosí sluneční brýle. Shino je v příběhu zobrazen jako stoický a věcný. Skoro nikdy nenechává svoje emoce vyjít na povrh. Shinovy hodnoty jsou hlavně jeho přátelé a týmové spolupráce. Celý jeho tým je skvěle sehraný a často tráví spolu hodně času, protože mají koníčky, které jim to dovolují. Shino v lese zkoumá brouky,Hinata sbírá kytky a Kiba venčí nebo trénuje s Akamarem.

Shino ovládá tradiční umění klanu Aburame , což je ovládání brouků. Sám Shino je naplněn zvláštním druhem brouků, které se živí jeho Chakrou (Kikaichuu). Na oplátku tito brouci útočí a vykonávají úkoly, které jim Shino přikazuje. Shino se například umí rozložit na brouky nebo pomocí pachu brouků stopovat nepřítele. Shino bude zřejmě následujícím velitelem klanu Aburame.

Shino je v boji velmi silný, například během kvalifikací na Chuuninskou zkoušku porazil svého protivníka Zaku tak, že jeho vzdušné otvory ve zbraních ucpal brouky. V boji si je vždy jistý svými schopnostmi a má velmi dobré strategické myšlení. Během hlavních bojů v Chuuninské zkoušce proti němu měl nastoupit Kankurou, ale ten se raději vzdal, aby neukázal schopnosti své Loutky Karasu. Shino ale později s Kankurem přeci jen bojuje (když zdrhá s Gaarou a Temari). Zde zvládne znehybnit Karasu tak, že ucpe všechny klouby brouky. Povede se mu také najít úkryt Kankurou a vyčerpat veškerou jeho Chakru. Během bitvy ale náhodně inhaluje jedovatý plyn z Karasu. Jeho otec, Shibi ho ale pak zachrání opět pomocí brouků.

Během Anime filleru, kdy Shino vede tým 8 a Naruta, mají za úkol objevit Bikouchuu [Bikóčú], vzácný hmyz s legendárními stopovacími schopnostmi. Během tohoto úkolu se projeví jeho inteligence a mazanost v bitvě, stejně tak jako jeho záliba ve sbírání brouků. Dozvíme se také o soupeření jeho klanu s dalším klanem, který ovládá vosy. V tomto filleru se také ukáže, jak dobře tým 8 pracuje dohromady a jak hodně se o sebe umějí postarat. Také se ukáže, že jsou dobří přátelé s oběma Hinatou a Kibou. I když ze začátku s Narutem moc nevychází, tak pak se také stanou dobrými přáteli.

 

 

Akimichi Chouji: je člen Akimichi klan, jeden z čtyř uznávaných klanů v Listové. Jako jeden z „devíti nováčků“' se Chouji se stál Geninem ve stejném roce jako Uzumaki Naruto. Spolu s Narou Shikamarem a Yamanka Ino byl přiřazen do týmu 10, který vede Sarutobi Asuma. Chouji, Shikamaru a Ino si říkají „Trio Ino-Shika-Chou“, úplně stejně jako jejich otcové před nimi.

Protože je Chouji členem klanu Akimichi, tak se naučil jejich speciální techniku Baika no Jutsu (technika zvětšení, doslovně Multi velikostní technika) a mnoho podobných Jutsu. Choujiho lze snadno motivovat tak, že se mu slíbí hodně jídla. Choujiho velice štve, když mu někdo říká, že je tlustý; nicméně svou lásku k jídlu nedokáže skrýt. Velice mu chutná korejské barbeque. Na své košili má kanji znak, který znamená „jídlo“ . Jeho neustálý hlad dost zlobí jeho společníky v týmu, když se chce najíst, tak často právě jídlo upřednostní před týmovou spoluprací a pozorností.

Choujiho nejlepší kamarád je Shikamaru. Oba dva k sobě mají úplnou důvěru a Shikamaru je pravděpodobně jediný, kdo vidí Choujiho opravdovou sílu. Chouji Shikamarovi věří, a pokud by bylo třeba, tak by za něj i položil život.

Při misi na záchranu Sasukeho se ukázalo, že když byl Chouji mladší, byl často kritizován ostatními dětmi za to, že byl neschopný ve hře „Ninja“, což je hybrid mezi hrou na schovávanou a hrou na „babu“. Kámoši mu vždy nadávali a říkali mu, že tým, ve kterém Chouji je, tak vždy prohraje. Jednoho dne ho odmítnou nechat hrát úplně. Shikamaru ho, jako jediný, obhajuje a říká, že týmy nebyly vyrovnané. Toto dá Choujimu malou naději, ale pak ho stejně odmítnou. Když odchází, tak si všimne motýla zachyceného v pavoučí síti a osvobodí ho. Shikamaru to vidí a také skončí s hraním. Pak se Chouji a jeho otec baví na střeše stavby, Chouji je ještě zničený z toho, že ho děti vyhodili. Jeho otec mu řekne, že jednoho dne se setká s někým, s kým bude vycházet, kdo mu bude rozumět a kdo se stane jeho nejlepším přítelem. Chvilku na to přijde Shikamaru (jde sledovat mraky, jak jinak). Chouji pozná, že to je ten, kdo ho před ostatními bránil. Shikamaru nabídne Choujimu, ať s ním sleduje mraky, což Choujiho potěší. Chouji mu nabídne svoje oblíbené brambůrky. Shikamaru si jako jeden z mála všiml Choujiho dobrosrdečnosti a nepřipomíná mu jeho fyzické nedostatky.

 

Yamanaka Ino: je Genin ze Skryté Listové vesnice (Konoha). Mise plní v týmu 10, ve kterém je ještě Nara Shikamaru a Akimichi Chouji. Tento tým vede Sarutobi Asuma. Tento tým tvoří druhou generaci týmu, ve kterém byli jejich rodiče, zkráceně se tým jmenuje Trio Ino-Shika-Chou. Ze začátku se zdálo, že Ino nemá Choujiho ani Shikamaru ráda kvůli tomu, že Shikamaru je nudný a neoblíbený a Chouji je tlustý. Ve skutečnosti je ale na ně velmi vázaná. Ino je dcerou Yamanaky Inoichi. Rodina Yamanaka má v Listové malé květinářství, Ino je proto velmi nadaná v aranžování květin (Ikebana). Její rivalkou (ale v rámci možností kamarádkou) je Haruno Sakura.

Ino byla první kamarádkou, kterou měla Haruno Sakura. Pomohla jí vytvořit si vlastní identitu a sebevědomí. Když byly ještě dětmi, tak Sakuře dala jako dárek stuhu, aby nemusela shovávat své čelo, kvůli kterému se z ní ostatní dělali srandu. O té doby byly kamarádky. Sakura se pak stala víc samostatnou. Začal se jí líbit Uchiha Sasuke (nejpopulárnější kluk z akademie), kterého tajně milovala i Ino. Když to Sakura zjistila, tak jejich přátelství skončilo. Staly se z nich rivalky, které soupeří o Sasukeho pozornost.


Abumi Zaku: je jeden ze tří Zvučných Geninů, kteří vstoupili do Chuuninské Zkoušky a také jeden z Orochimarových lidí. Patří do tříčlenného týmu s Dosu a Kin.

Na rozdíl od svých partnerů Dosu a Kin byl Zaku jediný u kterého se ukázala jeho minulost. V anime se ukazuje to že byl sirotek žijící na ulici, který kradl aby mohl žít a byl za to surově zmlácen dvěma muži. Našel ho Orochimaru a řekl že se mu líbí jeho potenciál a také oči. Zaku se většinou odmítá vzdát a to i za cenu svého vlastního života.
Stejně jako mnoho Zvučných ninjů má Zaku schopnosti, které zvyšují jeho dovednosti v boji. V jeho případě je vybaven dutými trubicemi, které má ve svých pažích a může jimi ovládat tlak vzduchu a zvuku v různých směrech. Ve svém boji proti Choujimu, Zaku tvrdil že je schopný ovládat zvuk přesněji než pouhá střela v jednom směru, ale to nikdy nebylo prokázáno.

Zaku a jeho tým byli posláni, aby našli a zabili Uchihu Sasukeho. Bohužel Orochimaru použil jeho tým jako oběti, protože se měli stát pokusnými objekty Sasukeho síly, když mu Orochimaru dal Prokletou pečet. Když Zaku a jeho tým začali útočit na Sakuru v Lese Smrti, tak se Sasuke probudil a začal se Zakuem bojovat. Sasuke který si chtěl otestovat první stupen své prokleté pečetě byl moc rychlý a překvapil Zakua. Chytil Zaku zezadu obě jeho ruce a vážně je zranil. Vzhledem k tomu že byl Sasuke velmi nebezpečný a také že je Orochimaru využil, Zvuční Geniní utekli.

Později se Zaku a jeho tým objevuje v kvalifikačních bojích, které rozhodnou kdo postoupí do třetího testu. Bohužel pro Zakua to nedopadlo dobře, protože bojoval se Shinem, který využíval své brouky kteří se živí Chakrou a podařilo se mu ucpat svými brouky Zakuovi vzduchové otvory v jeho pažích. Když se Zaku pokusil své vzdušné otvory využít, tak tlak vzduchu neměl kam uniknout, což mělo za následek zničení jeho paží. Jeho partner Dosu říká že s ním má společný pouze úkol a pomstího.

Když o několik měsíců později zaútočil Orochimaru na Listovou, tak použil své zakázené Jutsu Edo Tensei k oživení mrtvých Hokagů a proto potřeboval živé oběti, aby jeho Jutsu mohlo fungovat. Zaku byl použit s Kin Tsuchi jako jedna z obětí a umírá když Třetí hokage(sandaime Hokage)  zapečetí duše mrtvých Hokagů.

 

Narozeniny: 14. Září
Výška: 157,3 cm
Váha: 49 kg

Pohlaví: Muž
Krevní skupina:AB

Vesnice: Skrytá Zvučná
Tým: Tým Dosu

Věk:asi 14 let

 

 

Dosu Kinuta: je člen tříčleného týmu Abumi Zaku - Kin Tsuchi - Dosu Kinuta. Je to genin ze Skryté Zvučné Vesnice (Otogakure). Je ze svého týmu fyzicky nejsilnější a nejinteligentnější. Dosu Kinuta také neustále soupeří Abumi Zakem, dokonce mu nebyl ochoten pomoci, když mu Sasuke chtěl zlomit paže.

Dosu má také pomocí operace speciálně upravené paže, které se nazývají "zvukové". Dokáže jimi na krátkou dobu ochromit část nepřítelova těla. Je velmi silný. Dosu zemřel v "boji" proti Gaarovi - chtěl nastoupit proti Sasukemu, a tak se vydal ke Gaarovi, aby ho porazil. Místo boje ho Gaara smetl jednou ohromnou vlnou písku.

Dosu Kinuta byl 156 centimetrů vysoký, vážil 49 kilogramů, jeho krevní skupina je A. Narodil se 12. června. Měl 14 let.Kin Tsuchi: je ženská ninja (kunoichi) ze Skryté Zvučné Vesnice (Otogakure). Spolu s Abumi Zakem a Dosi Kinutem tvoří tým Zaku-Dosu-Kin. Účastnila se chuuninské zkoušky.

O Kin Tsuchi toho moc známo není. Nesnáší Sakuřinu ješitnost starání se o vlasy. Útočí pomocí jehel, na nichž jsou přivázány rolničky, které při házení cinkají. Díky vzniklému zvuku může provádět genjutsu techniky. Bojovala také spolu se svým týmem proti Sasukemu, Ino, Sakuře, Shikamarovi a pár dalším lidem. Nara Shikamaru ji porazil v předzápase před 2. kolem Chuuninské zkoušky pomocí Kagemane no Jutsu (Stínová imitace). Nakonec ji zradil Orochimaru a použil ji jako jednu z obětí na přivolání Prvního a Druhého Hokageho.

Kin Tsuchi se narodila 6. července, je vysoká 150 centimetrů, váží 39 kilogramů, její krevní skupina je 0. Je jí 14 let. Má černé oči a černé vlasy.


 

 

Sarutobi Asuma: je jounin ze Skryté Listové vesnice.Velí týmu 10. ve kterém je Nara Shikamaru, Akimichi Chouji a Yamanaka Ino. O Asumovi se toho moc neví, pouze, že má rád polehávání a odpočívání a neustále kouří cigaretu. Ale také se dobře stará o své studenty, o které se často i strachuje. Říká, že se jeho tým skládá ze „žrouta“, „uřvané pusy“ a „flákače“. Svůj tým proto také považuje za jeden z nejlínějších ze všech v celé historii Listové.

Sarutobi Asuma se narodil do Klanu Sarutobi, který vedl jeho otec Třetí Hokage. Ve věku devíti let absolvoval Ninja akademii a ve dvanácti složil Chuuninskou Zkoušku. Asuma byl dříve také jedním z Dvanácti Strážných Ninjů, kteří chránili Feudálního pána Země Ohně. Asuma odešel z Listové hledat svou vlastní cestu, ale později se vrátil. Stále nosí svou šerpu se znakem ohně, která se nosila v jeho dřívější elitní skupině. Asume se nakonec stal Jouninem a byl přidělen k Týmu 10 ve kterém jsou Nara Shikamaru, Yamanaka Ino a Akimichi Chouji.

Asuma měl v minulosti neshody se svým otcem, ale vždy stál při něm. Asuma se zdá být většinou klidný a relaxační chování a vždy je většinou spatřen s cigaretou. protože je velký kuřák. Když jde Asuma do bitvy, tak využívá svoje upravené nože/boxery a posiluje je svým Větrným elementem. Také se často snaží zajímat o své geniny v jeho týmu a jejich koníčky. Říká Choujimu aby více trénoval a se Shikamarem často hrával Shougi. Svůj volný čas také často strávil s Yuuhi Kurenai, což napovídalo romantickému spojení.

Asuma také věřil svým geninům natolik že je nechal vstoupit do Chuuninské Zkoušky. V Chuuninské Zkoušce kvalifikačních kol byl se svým týmem a čekal jestli uspějí. Když Hyuuga Neji zaútočil na zesláblou Hinatu, tak někteří Listoví Jounini vstoupili do boje a Nejiho zastavili, ale jediný Asuma vše sledoval a nezasáhl. Potom byl svědkem jak Ino a Chouji své zápasy prohráli, zatímco Shikamaru vyhrál. Během třetího testu seděl s Kurenai na tribuně a vysvětloval že Shikamaru je génius, ale byl překvapen když Shikamaru svůj zápas vzdal. Když byla zahájena invaze do Listové Písečnou a Zvučnou, tak zrušil Genjutsu útok. Když Shikamaru, Naruto a Sakura šli za Sasukem, tak je Asuma sledoval. Zvuční ninjové pronásledovali pomocnou trojku a chtěli je zabít. Během této honby se Shikamaru rozhodl že se obětuje a Zvučné pronásledovatele zdrží a když byl připraven přijmout svůj osud, tak mu přišel Asuma na pomoc. Rychle Zvučné ninjy porazil a řekl Shikamarovi že odvedl skvělou práci. Krátce po skončení invaze truchlil Asuma nad smrtí Třetího Hokage, svého otce.

Asuma později pomáhá Kakashimu s Kurenai proti Uchiha Itachimu a Hoshigaki Kisamemu, kteří přišli do Listové najít Naruta. Asuma stojí sám proti Kisamemu a s využitím svých nožů/boxerů se mu podaří Kisameho zranit na jeho tváři. Kisame však ukáže svůj vlastní trik a zranuje Asumovo rameno pomocí svého meče Samehady. Když chce Itachi zabít Kurenai tak, tak jí Asuma rychle přispěchá na pomoc. Potom dorazí Kakashi a později Gai a tak Itachi a Kisame utíkají.

V následujících letech je hrdý na Ino, Choujiho a Shikamaru, protože se stali Chuuniny a dá jim náušnice jako dárek. Pak jim popřeje k tomu aby také jednou vedli své vlastní týmy. Během této doby také Asuma začal hodnotit své místo v Listové a nakonec dochází k závěru že byl pouze obětní pěšák podobně jako v Shougi. On vysvětlil své myšlenky Shikamarovi a říká mu že on sám byl obětní pěšák a Shikamaru král. Zeptal se Shikamara jestli ví kdo je to "Král", ale Shikamaru neměl odpověd a tak mu Asuma řekl že se to dozví průběhem času.

Když se Naruto vrátil ze svého tréninku s Jiraiyou, tak přišel hledat pomoc od Asumy, aby mu pomohl vysvětlit podstatu Větrného elementu. Asuma mu tedy vysvětlí podstatu své vlastní techniky a dá Narutovi radu jak začít s Větrným elementem. Díky této pomoci je Naruto schopný dokončit svou vlastní Větrnou techniku.

Když se Akatsuki dostali do Země Ohně, tak Tsunade vysílá malé týmy, které je mají zastavit. Jeden takový tým byl složený z Asumy, Shikamaru, Kotetsu a Izuma. Asume se rychle zastaví u Kurenai v jejím bytě a pak se vydává se svým týmem do Chrámu Ohně, který Akatsuki napadli. Tam se dozvěděli že zabili Chirika, mnicha který také býval také Strážný Ninja a tak je Listový tým pronásleduje až ke stanici lovců odměn a tam se setkávají s Hidanem a Kakuzem. Rychle zaútočí, ale Hidan nemůže být zabit.

U Hidana se dozvídáme že uctívá náboženství zvané Jashin, které mu dovoluje přenášet svojí vlastní bolest na druhé, ale pouze když má krev svého protivníka. Bohužel Asuma bojoval s Hidanem a Hidan některou jeho krev získal. Zbytek Asumova týmu se snažil Hidana zastavit, ale přesto nezabránili Hidanovi když si způsobil smrtelné zranění, které se přeneslo na Asumu. Nakonec přišla posila a Akatsuki se dali na útěk. Ino se pokusila využít lekéřské techniky, ale rána byla smrtelná. Asuma přijal svůj osud a požádal své bývalé Geniny, aby vyslyšely jeho poslední slova.

Asuma prohlásil, že konečně pochopil, proč se jeho otec obětoval. Asuma řekl Ino aby dávala pozor na Shikamara a Choujiho a aby neprohrála se Sakurou v Ninjutsu nebo lásce. Choujimu řekl at vždy věří sám v sebe a pokusí se zhubnout. Nakonec řekl Shikamarovi že má šanci stát se Hokagem. Pak pošeptal Shikamarovi do ucha kdo je "Král" a Shikamaru je překvapen. Potom si zapálí svou poslední cigaretu a říká svým studentům, aby nikdy nezapoměli že byli Tým 10. Potom zemře. Shikamaru si potom bere od Asumy cigaretu a začne jí kouřit na jeho počest.

Tým 10 se vrací do Listové s Asumovým tělem. Shikamaru řekne Kurenai špatné zprávy a ta se z toho ropláče a je zdrcená touto zprávou. Asuma je položen do hrobu se ctí a Konohamaru truchlí nad smrtí svého strýce. Shikamaru se začne zaměřovat na pomstu a chce dát nějáký smysl Asumově smrti. Tvrdě trénuje a naučí se jak používat svůj stín s Asumovými noži/boxery a zjištuje jak pracuje Hidanova technika. Shikamaru pak kouří Asumovy cigarety a používá jeho zapalovač, dokud nebude jeho pomsta splněna. Brzy je Tým 10 připraven dokončit svou pomstu. S pomocí Kakashiho přepadne Tým 10 Hidana a Kakuza. Shikamaru oddělí Hidana od ostatních a využívá svoje poznatky a zajištuje že nebude sdílet stejný osud jako Asuma.

Shikamaru nakonec dostane Hidana do pasti a pokryje celé jeho tělo výbušnými lístky. Dozvídáme se že "Král" jsou všechny budoucí děti Listové, které jsou základem celé Listové. Pak Shikamaru prohlásí že si Hidan vykopal svůj vlastní hrob, když zabil jeho učitele. Pak zahodil zapálenou cigaretu, která zasáhla výbušné lístky a výbuch rozthal Hidana na kousky. Shikamaru se vrací do Listové a hovoří s Kurenai a říká že Asuma tu vždy pro ní bude. Těhotná Kurenai mu poděkuje a poprvé odhaluje svůj snubní prsten. Kurenai ztratila manžela, ale Shikamaru jí ujištuje že se o její dítě postará.

 

 

 

Baki:  je jounin z Písečné vesnice a je to mistr Gaary, Kankura a Temari. Když se bavil s Kabutem o plánovaném útoku na Listovou vesnici, nabídl se, že na znak důvěry zneškodní odposlouchávače jejich rozhovoru. I když tím odposlouchávačem byl Gekkou Hayate, který by ho dokázal porazit, Bakiho neodvratné "Větrné ostří"  Kaze no Yaiba ho překvapilo a zabilo ho.

Baki vedl Písečné shinobi a shinobi Zvuku v boji proti Listové a má nevyřízené účty s Genmou Shirukanuiem, který byl nejlepším přítelem Hayateho. Vypadá to, že Baki má celkem v oblibě Kankura, protože když ho Sasori v boji zranil, byl velmi znepokojený a obával se o jeho stav.

Věk: 30, v druhé části 33
Narozen: 4. července
Výška: 188,2 cm
Váha: 80 kg
Krevní skupina: A

 


Yuuhi Kurenai je vedoucí týmu 8, ve kterém je Inzuka Kiba, Aburame Shino a Hyuuga Hinata. Ví se toho o ní relativně málo. Jedině, že se teprve nedávno stala Jouinem. Zdá se, že Kurenai má milostný vztah s jejím kolegou Jouinem Saturobi Asumou. Tráví spolu hodně času a jsou velice šťastni, když jsou spolu. Kurenai se o své studenty hodně stará a vyvinula se k nim velmi silnou vazbu. Vypadá to, že nejvíc si oblíbila Hinatu.

Při kvalifikaci na Chuuninskou zkoušku, když viděla, že Hinata je při boji se svým bratrancem Nejim v nebezpečí smrti, okamžitě zastavila boj. Kurenai zná bolest z toho, když jsou na člověka kladeny velké požadavky a povinnosti, a proto také navštívila Hinatina otce (Hyuuga Hiashi) a požádala ho, zda souhlasí s tím, že  bude v různých misích, kde ji hrozí smrt. Kurenai si je také vědoma vlivu Naruta na ostatní studenty, ale nic proti tomu nemá, z čehož vyplývá, že má Naruta celkem v oblibě. Během její krátké bitvy s uchihou Itachim a Hoshigaki Kisamem využila proti itachimu svou nejsilnější techniku - Magen: Jubaku Satsu (démonická iluze: smrt stromovým přivázáním). Nicméně Itachi ji velmi snadno odvrátil pomocí Sharinganu. Existuje hodně teorií, že Kurenai je nějak příbuzná s vůdci Akatsuki, protože jejich očí jsou podobné – bohužel ale nejsou žádné barevné obrázky vůdce Akatsuki, a tak je toto jen domněnka.

Kurenai má oči podobné Sharinganu, ale chybí jí tomoe. Podle oficiálního Databooku má ráda souju, vodku, osolenou chobotnici a pití vína v noci nebo večer. Nemá ráda dorty. Také se uvádí, že ukončila akademii ve věku 9 let a absolvovala Chuuninskou zkoušku ve věku 13 let. Kurenai absolvovala akademii, když jí byla 9, protože v tu dobu byla zrovna válka a vesnice potřebovala rychleji získat nové ninji.

Kurenai se narodila 11. června, na začátku seriálu jí bylo 27 let. Má červené oči a černé vlasy, měří 169,1 cm a váží 54,4 kg. Je jouninem v Listové.

 

Maito Gai je Jounin ze Skryté Listové vesnice, má extra husté obočí, mimořádně neobvyklou osobnost a velmi lesklý sestřih vlasů. Při úsměvu se mu třpytí zuby. Sám sebe prohlásil za rivala Hatake Kakashiho. Vede tým, ve kterém je Rock Lee, Hyuuga Neji a Tenten. Svým týmem je nejčastěji oslovován jako Gai-sensei.Ze všech tří z jeho týmu se nejvíce věnuje Leemu. Vede Leeho k tomu, že i když jsou jeho schopnosti horší než ostatních ninjů, tak se pomocí tvrdé práce může vypracovat na skvělého ninju (génius tvrdé práce).

Gai během seriálu předvádí hodně zajímavé manýry, mezi které patří např.:

  • Natažení ruky zatnuté v pěst, ale se zvednutým palcem, a s úsměvem, kdy se jeho super zářivé zuby třpytí jako kapka vody. Tuto pózu nazývá „Póza krasného muže“ (Nice guy pose). Často to používá Gai i Lee, aby ukázali, že závazek, který právě udělali je nejvyšší forma slibu.
  • Fláknutí Leeho po hlavě za různé přestupky, kdy ale okamžitě začne plakat a objímat ho. Když toto se stane, tak se téměř vždy za nimi objeví pláž při západu slunce.
  • Nazývání se jako Konoha no Kedakai Aoi Moujuu  - úžasná zelená šelma z Listové časté prožívání situací víc, než je třeba, dokonce i na poměry postavy z anime seriálu. Hlavně Kakashiho lhostejnost k věcem kolem jejich rivality ho dovádí k šílení.

Gai prohlašuje, že má rekord 50 výher a 49 proher s Kakashim. Není ale jasné jaké druhy soutěží jsou v tomto čísle zahrnuty (zdá se, že doslova každý druh soutěže je hra, včetně 100m běhu , sumo zápasu, jedení ramenu a dokonce i kámen, nůžky papír. Gai věří tomu, že „tvrdá práce bez věření v sama sebe je bezcenná“. Ačkoli hodně používá hlášky jako „mládí“, „síla“ a „exploze“, tak už začíná zjišťovat, že jeho síla mládí pomalu klesá.

Zdá se, že je také znepřátelen s členem organizace Akatsuki, jehož jméno je Hoshigaki Kisame. Oba se poprvé potkali kousek od Listové, když byl Hatake Kakashi v iluzi Uchihy Itachiho a Gai ho z této iluze zachránil.

 Mnoho z Gaiových manýrů slouží jako vtípky na obvyklá klišé seishun  „mládí“, obzvláště ve smyslu pro „jaro života”. Je to parodie na filmy, kdy neschopný člověk pomocí tvrdého tréninku dosáhne uznání (často v amerických filmech). Podle oficiálního databooku jsou Gaiova oblíbená jídla super-kořeněná rýže na kari a kari udon. Jeho neoblíbené jídlo, jak sám prohlásil, neexistuje. Jeho záliby jsou uskakování stranou a mlácení do něčeho v rukavicích. Jeho oblíbená hláška je „Výbuch mládí!”. Gai zdokonalil Taijutsu techniku tak, aby se dala použít proti Sharinganu. I přes jeho poněkud přihlouplou povahu je Gai je vlastně velmi silný jounin ,vyrovná se Kakashimu.

Maito Gai se narodil 1. ledna a na začátku seriálu mu je 26 let. Má černé oči a černé vlasy (extra lesklé). Měří 184 cm a váží 76 kg. Je jouninem v Listové vesnici.

 

Orochimaru je zvrácený a nemilosrdný muž, manipulátor, jehož hlavní touha je stát se "dokonalou bytostí". Chce proto získat nesmrtelnost a naučit se úplně všechna jutsu na světě. I když je prakticky jen Jounin (to byla poslední pozice, kterou získal v Listové předtím, než dezertoval), tak jeho schopnosti jsou zřejmě mnohem lepší než má průměrný Jounin. Má dokonce takovou sílu, že dokáže sám porazit menší zemi. Orochimaru má schopnost získávat na svou stranu jinak zoufalé nebo zákon porušující lidi. Prací pro Orochimaru zaplňují prázdnotu ve svém životě. Některé své služebníky zakleje prokletou pečetí, která ovládá jejich tělo a dává jim sílu. Takto jim ale sebere možnost svobodné vůle. Orochimaru si libuje v konfliktech a neklidu.

 Orochimarovou specialitou jsou zakázané techniky, které se provádějí za pomocí cizích duší. Jeho vlastní zakázanou technikou, kterou vymyslel, je, že se může vyhnout smrti. Svou mysl přesune do jiného těla, které mu slouží jako další dočasná schránka. Tuto techniku může provést jen jednou za určitý časový interval. Orochimaru je také velmi nadaný pro techniky týkající se hadů (z toho plyne i jeho jméno, více dále). Umí přivolat hady různých velikostí a moci, například hadí boss Manda, který se silou vyrovná Gamabuntovi, kterého přivolává Jiraiya a Katsuyu , kterou přivolává Tsunade. Jeho vzhled hraničí se vzhledem nestvůry, má velmi bledou kůži, úzké oči a prodlužovací hadí jazyk (tento jazyk je vlastně trvalé Jutsu, které umožní uživateli prodloužit tuto část těla do nekonečné délky). Jazyk používá jako zbraň. Orochimaru má jedinečnou schopnost ztrácet nebo opravovat svou kůži tak snadno, jako ostatní mění své oblečení. Dokonce i Morino Ibiki, člověk, který prošel mnoha mučeními, a expert na výslechy, připustil, že když ho viděl poprvé, tak byl velmi vystrašený a byl přesvědčený, že to, co stálo před ním, nebyl muž, ale něco jiného, co si pouze obléklo lidskou kůži.

Orochimaru byl původně studentem u Sarutobiho (Sandaime Hokage - Třetí Hokage) jako člen tříčlenného týmu (později Legendární Sanninové), ve kterém byl ještě Jiraiya a Tsunade. Byl považován za nejnadanějšího z těch tří. Sarutobi do něj vkádal velké naděje a často nadával nemotornému Jiraiyovi a dával mu Orochimaru za příklad. Sarutobi chtěl, aby byl Orochimaru jeho nástupcem. Orochimarovy cíle sice obsahovaly získání titulu Hokage, ale jeho názory a chování se lišilo od toho, co se od Hokageho čeká. Pro Orochimaru byl titul Hokage jen cesta k postupnému splnění jeho cíle, získat co nejvíce moci.

Sarutobi doufal, že ukáže svému studentovi chybu v jeho snech, ale postupem času vycházelo najevo, že Orochimaru je ztracený případ. Vyvrcholilo to tím, že Orochimaru unesl ninji z vlastní vesnice a použil je jako lidská pokusná morčata. Zkoušel na nich svoje techniky, které by mu poskytly nesmrtelnost. Jak již bylo řečeno, chtěl se naučit všechny techniky na světě, což zabere více času než je délka lidského života. Když bylo mizení ninjů nakonec stopováno, tak Sarutobi věděl, že by měl Orochimaru zabít, ale nebyl schopen zabít svého studenta, do kterého vkládal takové naděje. Ale současně si uvědomil, že Orochimaru je zvrácený muž, který není schopen plnit roli Hokageho, a tak když odstupoval z funkce, tak si vybral jednoho ze studentů, které učil Jiraiya. Zvolil Čtvrtého Hokageho, Minata Namikaze. Není to známo, ale Čtvrtý Hokage by byl v bitvě na úrovni Orochimaru.

Není známo, kolik experimentů Orochimaru v Listové provedl, ale několik informací existuje. Vymyslel prokletou pečeť, kterou nejprve vyzkoušel na Anko. Dále vpravil geny Shodaime do šedesáti dětí v naději, že budou moci používat Shodaimeho ovládací schopnosti Mokuton a Biju, 59 dětí bylo zabito, ale jeden, Yamato, přežil. 

V příběhu je uvedeno pouze několik Orochimarových technik, ale vzhledem k jeho posedlosti osvojování nových technik se předpokládá, že zná dokonce víc než kopírovací ninja Hatake Kakashi (také díky tomu, že Orochimaru je starší a zkušenější než Kakashi). V bitvě mezi Orochimaru a Sarutobim Sarutobi použil techniku, kterou ani Orochimaru neznal, Shiki Fuujin - pečeť démona smrti).

Dale Orochimaru byl v Akatsuki a je jediný ninja , který opustil Akatsuki a nebyl zabit

 

 

Jiraiya je bývalý student Třetího Hokage. On, Orochimaru a Tsunade jsou známí jako Densetsu no Sannin- Legendární Sanninové. Jiraiya sám je známý jako Gama Sennin - Žabí (ropuší) poustevník. Jako Jounin byl učitelem Čtvrtého Hokage. Z neznámého důvodu opustil Skrytou Listovou vesnici a stal se spisovatelem. Jeho díla jsou určena pro dospělé, a tím nejúspěšněšním je Icha-Icha Paradaisu - Flirtovací ráj (nebo také drsněji Ráj muchlováni). Toto dílo bylo dokonce zfilmováno. Největším fanouškem těchto románů je Hatake Kakashi, který si je čte téměř neustále. Nyní se zabývá sledováním dezertéra Orochimara a zločinecké organizace Akatsuki.

Jiraiya sám sebe považuje za super-zvrhlíka, což dospělo až k tomu, že vymyslel Touton Jutsu (technika neviditelného úniku) nebo také Nozokimi no Jutsu (Technika šmírování). Díky tomu ho nikdy nechytnou při "sběru dat" (čti šmírování v dámských sprchách) pro svoje romány. Svoji zvrhlost nijak neskrývá a je na to vlastně hrdý, ale nemá rád, když mu Naruto na veřejnosti říká Ero-sennin - zvrhlý poustevník. Když byl ještě mladý, tak byl při šmírování jednou přistižen, a to samotnou Tsunade, o které si myslí, že je ze všech nejhezčí. Za to šmírování ho Tsunade zmlátila jako psa, zlomila mu obě ruce, šest žeber a poškodila skoro každý orgán v těle. Toto byl jeden ze dvou případů, kdy byl Jiraiya na hranici smrti.

V seriálu se poprvé objeví v Listové jako šmírák v dámských sprchách, kde shání "data" pro jeho nový román. V tuto chvíli ho zrovna potká Uzumaki Naruto. Odejme z Naruta Gogyou Fuuin (pečeť pěti živlů), kterou na něj uvalil během Chuuninské zkoušky Orochimaru. Jiraiya se stane Narutovým učitelem a naučí ho Kuchiyose no Jutsu(technika Přivolaní) a Rasengan.


 


Tsunade je vnučkou Prvního Hokageho a kunoichi (ženská ninja) z týmu Legendárních Sanninů (Densetsu no Sannin), kam patří i Jiraiya a Orochimaru. Nyní vykonává úřad jako Pátý Hokage. Sice jí je stejně jako Jiraiyovi a Orochimaru 50 let, ale pomocí Henge no Jutsu (přeměna) si vylepšila vzhled tak, aby vypadala stále na 20. Naruto ji ale stejně pořád oslovuje "bábi Tsunade" (Tsunade-baachan), což nemá samozřejmě vůbec ráda.


 Tsunade je lékařský ninja a také "krotitel slimáků". Její léčebné schopnosti chtěl využít Orochimaru, aby mohl zase používat ruce, které mu pomocí kletby zničil Třetí Hokage v boji. Tsunade odmítla Orochimarovi odmítla pomoci, a proto pak musela bojovat proti němu i proti dalšímu lekařskému ninjovi jménem Kabuto. Z počátku to vypadalo, že Orochimaru Tsunade přesvědčí, aby mu pomohla, protože jí nabídl, že oživí jejího mladšího bratra Nawakiho a jejího přítele Dana. Naruto ji ale přiměl k tomu, aby odmítla. Tsunade má obrovskou fyzickou sílu, díky které by mohla zabít Orochimaru jedním zásahem. Tsunade umí přivolávat obřího slimáka Katsuyu, která ovšem není tak silná jako Jiraiyův Gamabunta. Jedna z jejích nejlepších technik je buněčná regenerace, která ovšem vyžaduje nesmírné množství Chakry. Při boji s Orochimarem byla několikrát nabodnuta na jeho Kusanagi no Tsurugi (bájný meč), ale hned se zase zregenerovala. Tato technika urychluje dělení buněk a přispívá k urychlování stárnutí.

 Během dvou Velkých ninjovských válek byli oba, její bratr Nawaki a přítel Dan, zabiti. Oba měli sen téměř shodný s tím, jaký má Uzumaki Naruto, to je stát se Hokagem a ochraňovat ty, které milují. Po jejich smrti se u Tsunade projevila fóbie na krev, i přes to, že je lékařský ninja. Tuto fóbii překonala až v bitvě, kdy chránila Naruta. Po smrti Nawakiho a Dana opustila Skrytou Listovou společně s Shizune

 Tsunade nosí na krku amulet, který jí dal její dedeček (První Hokage). Je to náhrdelník, za který se dají koupit až tři hory. Tento amulet nikdy v sázce nevsadila, krom v sázce s Narutem. Předmětem sázky bylo to, že se Naruto do týdne naučí techniku vysoké úrovně, a to Rasengan. Lidé, kteří tento náhrdelník nosili, často velmi brzo umírali. Tsunade ho dala Narutovi, protože je rozhodnut nezemřít do té doby, než se stane Hokagem.

 Tsunade je také velká hazardní hráčka, která má ovšem ve hrách neuvěřitelnou smůlu. Často se jí přezdívá jako "legendární lempl" - Densetsu no Kamo). U každého má velké dluhy. Někdy ovšem vyhraje velké peníze, ale to skoro vždy znamená velký problém, například před tím, než se setkala s Orochimarem, tak vyhrála kopu peněz.

Po přemlouvání Tsunade souhlasila, že přijme titul Pátého Hokage a bude vést Skrytou Listovou.Později přijala Sakuru jako svého studenta.

Tsunade tedy patří mezi Legendární Sanniny. Narodila se 2. srpna a je jí 50 let. Má hnědé oči, blond vlasy, měří 163,1 cm a váží 48,9 kg.Haku se narodil ve Sněžné vesnici v Mizu no Kuni (Vodní země). Když byl Haku malý, tak tuto zemi sužovaly války. Díky jeho Kekkei Genkai (vrozené vlastnosti) byl Haku využíván jen jako nástroj války. Když jeho otec zjistil, že manželka i Haku mají Kekkei Genkai, tak se je pokusil zabít. Hakovu matku zabil, ale Haku se mu zabít neporařilo. I přes to, že byl Haku velmi mladý, tak byl tak silný, že otce přemohl a zabil ho. Poté se toulal po Vlnkové zemi jako všemi nesnášený žebrák. Jednou ho ovšem našel Momochi Zabuza. Přijal ho jako svého společníka, ale používal ho jen jako nástroj k boji. Haku byl Zabuzovi bezmezně oddaný, ale ten ho měl stále jen za věc. Dokonce jednou chtěl po Narutovi, aby Haku zabil, protože mu už připadal neužitečný. Hakovo Kekkei Genkai spočívá v tom, že dokáže najednou ovládat dva živly, vodu a vítr. Jeho jutsu se jmenuje Hyoton a jedná se o techniky ledu, je to trochu podobné technikám, které ovládá První Hokage a Yamato (techniky dřeva – Mokuton).

Když se poprvé objevil, tak se vydával za ninju z Kirigakure no Sato (Skrytá Mlžná vesnice), který chytá uprchlé a zločinecké ninjy (Oinin). Jeho úkolem bylo prý najít a zabít právě Zabuzu. Hakovy techniky jsou všechny velmi silné, často založené na Kekkei Genkai, z nichž nejsilnější je asi Makyou Hyoushou (démonické zrcadlové ledové krystaly). Dále také útočí pomocí Sensatsu Suishou (tisíc letících vodních jehel smrti). Haku zatím jediným ninjou, který dokáže používat pečetě pouze jednou rukou. To může být další jedinečná dovednost, kterou si vymyslel nebo to možná je další vrozená schopnost (Kekkei Genkai).

 Haku zná dokonale lidskou anatomii, a tak může zranit, zabít nebo jinak vyřadit svého nepřítele skoro okamžitě pomocí jeho jehel, je totiž opravdu velmi dobrý v Shinjutsu (akupunktura). To ukázal například tak, že hodil dvě jehlice na zadní stranu Zabuzova krku, čímž ho uvedl do kómatu, v kterém vypadal jako mrtvý. Stejnou věc potom provedl i Sasukemu. Hatake Kakashi si tak uvědomil, že Haku byl zřejmě učněm v ANBU akademii, protože ANBU znají dokonale anatomii těla.

Haku má také úžasný pozorovací talent. Po tom, co jen jednou vidí nepřítelův hmat, tak dokáže vymyslet, jak se mu příště vyhnout. Například porozuměl Kakashiho sharinganu a radil Zabuzovi, jak proti tomu bojovat.

Při poslední bitvě na mostě, který byl poté pojmenován Velký Narutův Most, Haku obětoval svůj život, když skočil do Kakashiho Raikiri (bleskové ostří), aby zachránil Zabuzu. Haku řekl, že bojoval pro svůj vlastní sen (chtěl, aby se Zabuzovy sny staly skutečností). Jak řekl Kakashi, Haku měl čistou duši, pravou a čistou, jako právě napadaný sníh.


Akamaru je Kibův Ninken ("Ninja-pes"), nejlepší přítel a užitečný společník. Akamarovy vysoce vyvinuté smysly, jako je čich a sluch, společně s Kibovou schopností s ním komunikovat, z nich dělá silnou dvojku, která sbírá a předává informace. Akamaru svým čichem dokáže zjišťovat množství Chakry, a tak varovat Kibu před silným nepřítelem. Akamaru a Kiba téměř vždy útočí společně a často používají Juujin Bunshin (klon člověk-zvíře), aby popletli své protivníky. Mají také velmi silnou techniku,Jinjuu Konbi Henge:Soutourou Kombinovaná přeměna člověk zvíře:Dvouhlaví Vlk, kdy zkombinují svá těla do jednoho obrovského bílého dvouhlavého vlka, který je schopný naprosto ničivé rychlosti a síly. Ale tento útok je zcela oslepí. tento útok obvykle následuje po Dainamikku Maakingu (Dynamické značkování), což jim umožní zaměřit nepřítele jen pomocí čichu.

Akamarovo oblíbené jídlo je speciální psí jídlo, které mu připravuje Kiba. Jeho nejoblíbenější koníček jsou procházky s Kibou. Akamaru „mluví“ Junko Takeuchi, která také v japonské verzi mluví Naruta.

Akamaru se narodil 7. červenece. Je mu 6 let. Měří 29,1 cm a váží 5,3 kg. Patří k rodině Inuzuka ze Skryté Listové Vesnice.

Jeho jméno je podle barvy AKA znamená červená.Když Akamaru sní vojenské pilulky zbarví se do červena.

  

 

Momochi Zabuza byl bývalý člen ANBU a nukenin (hledaný ninja) z Kirigakure no Sato (Skrytá Mlžná Vesnice) a byl také velmi zkušeným uživatelem vodních technik. Zabuza byl velmi tvrdohlavý, namyšlený a ambiciózní člověk, tak ambiciózní, že se pokusil zabít Mizukageho a převzít vládu nad Vodní Zemí. Avšak neuspěl. Jen tak lehce se ale nevzdal a hodlal zkusit převzetí moci ještě jednou. Z toho důvodu se nechal zaměstnávat jako nájemný vrah, aby si na to vydělal. Byl také znám jako Démon ze Skryté Mlžné (Kirigakure no Kijin), protože když byl ještě mladý netrénovaný kluk, tak sám zabil všechny studenty z vesnické akademie. Zabuza byl na úrovni Jounina a jako jeden ze Sedmi Ninjovských Pánů z Mlžné (Kiri no Shinobigatana Nananin Shuu) nosil obrovský Zanbatou (meč s širokým ostřím).

Zabuza byl najatý na vraždu Tazuneho, proto byl donucen bojovat s týmem 7 (Hatake Kakashi, Uzumaki Naruto, Haruno Sakura, Uchiha Sasuke), který Tazunu chránil. Během prvního setkání polapil Zabuza Kakashiho do Suirou no Jutsu (Technika Vodního Vězení), ale díky Narutovi se Kakashi osvobodil. Kakashi Zabuzu porazil Zabuzovou vlastní nejsilnější technikou – Suiton: Daibakufu no Jutsu (Voda: Technika Velkého Vodopádu). Ale Zabuzovi na poslední chvíli zachránil život jeho podřízený Haku. Haku předstíral, že je ninja „Lovec“ ze Skryté Mlžné a že zabil Zabuzu, aby mohl Zabuzu odnést do bezpečí.

Zabuza se setkal s Hakem několik let předtím, než potkal Narutovu skupinu. Haku byl opuštěný a žil na ulici, Zabuza ho vzal pod svá křídla, ale Haku mu musel slíbit absolutní oddanost. Později on a Haku potkali Kaguyu Kimimara, který měl zabít všechny ze Skryté Mlžné. Avšak Zabuza mu řekl, že do té vesnice nepatří, proto nedošlo k boji. V dalším boji s týmem 7 (bitva na mostě, který byl po té pojmenován most Mocného Naruta), obětoval Haku, jak slíbil, svůj život, aby ochránil Zabuzu. Vskočil mezi Zabuzu a Kakashiho Raikiri (Ostří Blesku). Zpočátku to vypadalo, že Zabuza bral Haku jen jako zbraň, což podle něj ninjové jsou. Ale po té, co mu Naruto vynadal za jeho lhostejnost, přiznal Zabuza, že měl Haka rád. Tím že brečel, ukázal, že i ten nejchladnokrevnější ninja je člověk.

Po té, co byl zraněn na obou pažích, musel Zabuza čelit Gatouvi a jeho výsměchu. Gatou dorazil na most a s gangem, aby zabil oba nájemné vrahy a ty, které oni nedokázali zabít. Pomocí Narutovy kunaie, kterou držel v puse, si Zabuza prosekal cestu skrz gang a konečně zabil Gatoua, ale byl zasažen šesti různými zbraněmi. Předtím, než zemřel, poprosil Kakashiho, aby ho pohřbili společně s Hakem, s čímž Kakashi souhlasil.

Zabuza se narodil 15. srpna. Zemřel ve věku 26 let. Měl oříškově hnědé oči a černé vlasy. Měřil 183 cm a vážil 72 kg. Byl to hledaný ninja ze Skryté Mlžné Vesnice. Jeho koníčkem bylo broušení jeho zbraní a jeho nejoblíbenější slovo bylo „ovládat“. Zabuza dokončil akademii v devíti letech, kdy se stal Chuuninem se neví. Dokončil 4 D-mise, 67 C-misí, 79 B-misí, 29 A-misí a 12 S-misí. A jak řekl Kakashi, Zabuza byl první protivník, který viděl jeho Sharingan dvakrát, než zemřel.

 

 

Vesnice: Konohagakure (Konoha, Skrytá Listová vesnice)
Věk (na začátku anime): 24
Narozeniny: 24. říjen
Váha: 45,8 kg
Výška: 168 cm
Krevní skupina: A
Hodnost: Special Jounnin
První výstup v manze: Volume 5, Chapter 44

Mitarashi Anko se poprvé objevila jako zkoušející ve druhé části Chuuninské zkoušky. Je energická, impulzivní a občas stejně hyperaktivní jako Naruto. Je hrdá na to, že nepodlehla Orochimarovým svodům a nenechala se ovládnout zlem. I když jeho prokletá peče't ji mohla zabít, Anko je pořád dost silným ninjou. Její inteligence a rozhodnost jí umožňuje být dobrým vůdcem, udržuje si respekt podřízených, kteří jí nikdy neodporují, pokud se rozhodne do něčeho jít na vlastní pěst. Přes všechna nebezpečí a těžké životní zkoušky, kterými prošla, jí většinou na tváři hraje úsměv a překvapuje svým jedinečným smyslem pro humor.

Anko a Orochimaru

Orochimaru byl její sensei a od té doby, kdy se od něj odvrátila, ho z duše nenávidí. (Součástí anime je filler odehrávající se v Zemi moře, kde je Anko nalezena poté, co od něj odejde.)
Anko se stala jednou z prvních deseti lidí, které Orochimaru označil svou prokletou pečetí – Crused Seal of Heaven. Jako jediná také přezila, ale stala se jen Orochimarovou podřízenou, protože věřil, že nemá dostatečnou motivaci (touhu po moci nebo pomstě) k tomu, aby plně využila sílu, kterou jí dal. Poté, co si uvědomila, že je pro něj jen smetí, sama se rozhodla se ho opustit. Orochimaru o ni ztratil zájem, i když možná měl nějaký skrytý důvod, proč ji nechal naživu. Během jejich prvního setkání po několika letech v Lese smrti se upřímně podivil nad její vytrvalostí a silou, ovšem stále v ní nevidí hrozbu a může ji bez problémů porazit.

 

 

Yakushi Kabuto je ninja ze Skryté Zvučné vesnice a Orochimarův podřízený a je také Orochimarovou pravou rukou. Před několika lety se uskutečnila bitva v průsmyku Kikyou mezi Listovou a několika neznámými lidmi. Po bitvě bylo nalezeno mezi mrtvolami dítě lékařským Jouninem. Lékař chlapce přijal a vychovával ho jako syna a vyučoval ho lékařská Jutsu. Ten chlapec však nebyl dobrý ninja. Ninja akademii vystudoval v 10 letech po třech neúspěších a také měl velmi nizké mise

Věrnost Yakushiho Kabuta náleží jeho charakteru. Když se poprvé objevil, tak hrál důvěrného přítele. Ale později se ukázalo, že pracuje jako špión pro Orochimaru a je jeho pravá ruka. Jako špión vstoupil Kabuto do Chuuninské zkoušky semdkrát, aby sbíral informace pro Zvučnou vesnici. Pokaždé když skoro dosáhl závěrečných kol, tak se rozhodl vypadnout, aby se mohl později zúčastnit znovu a shromáždit tak více informací pro svého pána. Byl v Geninském týmu s Yoroi Akadou a Tsurugi Misumim, kteří také byli špióni.

Kabuto je velmi záhadná osoba. I když je podřízeným Orochimaru, tak často pomáhá lidem, což se ukazuje u Hinaty a Sakury. Kabuto je velmi zkušený a chytrý ninja, který dokáže v boji udržet krok i s takovými jako jsou Kakashi a dokonce Sannin Tsunade.

Chuuniská zkouška

Před prvním testem Chuuninské zkoušky se Kabuto setkává s 9 Rookies. Pomalu si získává důveru Týmu 7 a ukazuje jim své informační karty o různých ninjích. Když týmy vstupují do Lesa Smrti ve druhé zkoušce, tak se Kabuto ukazuje po boji mezi Týmem 7 a třemi Zvučnými ninji. Kabuto se objeví právě včas, aby zastavil Naruta od otevření svitku, což by mohl Tým 7 dovést k diskvalifikaci.

Kabuto vysvětlí plán a požádá Tým 7, aby s ním šli k věži ve středu lesa. Vysvětluje, že ostatní týmy budou v okolí a budou se jim snažit ukrást svitek. Zatímco se blíží k věži, tak jsou napadeni Deštovými ninji, kteří používají Genjutsu a chtějí je utahat, aby pak Tým 7 a Kabuto nebojovali. V boji spadnou Kabutovi brýle a ukazují se jeho oči, které mají hluboký odstín krve. Tyto oči vedly diváky, že Kabuto má nějáké zvláštní schopnosti, ale žádné nebyly ukázány. Kabuto jako v předchozích letech se vzdává Chuuninské zkoušky. Přestože jeho týmoví partneři neodstupují, tak Kabuto ano.

Odchod ze zkoušky

Kabuto uvedl, že je unaven s bojem s Deštnými ninji a také špatně slyší, když ho napadl Dosu. Po Chuuniských zkouškách se setkává s Orochimaru. Oba projednávají Orochimarův cíl,Sasukeho a také jeho únos. Orochimaru vnutí Kabutovi myšlenku a řekne, že jediný způsob, jak ho zastavit je zabít Sasukeho. Kabuto se dostane do nemocnice, kde leží Sasuke a zabije ANBU, kteří ho střeží a také vážně zvažuje, že Sasukeho zabije, ale je vyrušen Kakashim. Kabuto však padne k zemi mrtev a jedna ANBU mrtvola se vydá na útěk, ale je zastavena Kakashiho klonem. Mezitím však jiná ANBU mrtvola skočí z okna a sundá si masku a pod ní je Kabutův obličej. Jeho lékařské schopnosti a triky dokonce ohromí i Kakashiho.

Chuuniská zkouška, Test třetí

Kabuto se později objevuje, když zabíjí nějákého ANBU před začátkem finále Chuuninské zkoušky. V přestrojení za ANBU se dostává do arény. Během boje Naruta a Nejiho uzdravuje Hinatu, což vede diváky k tomu, co je zač. Později během boje Sasukeho a Gaary aktivuje svoje Genjutsu a uspí spoustu lidí, což znamená, že Písečná a Zvučná zahájí svojí invazi. Kabuto se neúčastní boje, ale jeho totožnost je odhalena Kakashim těsně před tím, než se dá na ústup.

Hledání Tsunade

Po neúspěšné invazi, Kabuto a Orochimaru hledají Tsunade, která může uzdravit Orochimarovi paže, které má zraněné od boje se Třetí Hokage. Tsunade však odmítne pomoci Orochimarovi. Tsunade s pomocí Naruta,Jiraiyi a Shizune bojují proti Orochimarovi a Kabutovi. Kabuto si probodne ruku a Tsunade uvidí krev, které se děsí, protože má Homofobii (Strach z krve). Kabuto bojuje s Narutem, který na něj použije svůj nově zformovaný Rasengan, což Kabutovi způsobuje obrovské škody. Kabuto se však začne léčit a nehrozí mu smrtelné zranění. V průběhu bitvy se Orochimaru a Kabuto musejí stáhnout do své skrýše.

Sasukeho příchod

Když Orochimaru vyšle Zvučnou Čtyřku, aby mu přivedla Sasukeho, tak Kabuto pomáhá Orochimarovi. Doporučuje svému pánovi, aby si rychle našel nové tělo a dokonce mu nabízí i to svoje. Orochimaru však jeho nabídku odmítá a chce zvolit jinou možnost. Kabuto tedy chytře přinutí smrtelně nemocného ninju Kaguyu Kimimara, aby vstoupil do bitvy o Sasukeho a pomohl tak získat Orochimarovi jeho dokonalé tělo.

Špión Akatsuki

O několik let později získá Listová informaci, že člen Akatsuki Sasori má špióna v Orochimarově skupině. Ten špión se odhalí jako Kabuto, který naposledy viděl Sasoriho o pět let dříve.Yamato se jako Sasori vydává ke Kabutovi. Kabuto ukáže, že byl schopen získat buněčný materiál z Orochimarových bývalých těl. Když však nečekaně dorazí Orochimaru, tak Kabuto se rychle přidá na Sasoriho stranu. Jenže se ukáže, že jeho věrnost Orochimarovi je skutečná a že schůzka se Sasorim je pouze pokus o zabití Sasoriho.

Je také odhaleno, že Orochimaru zrušil pamětový blok, který dal Kabutovi Sasori a odhaluje se, že tak byl Kabuto na Akatsuki napojený. Kabuto pak začal chápat Orochimarovi myšlenky a přidal se k němu. Vé své pozici pak využíval svá lékařská Jutsu a umožnoval Orochimarovi, aby mohl testovat své pokusné objekty znovu a znovu. Orochimaru nakonec čelil nově vytvořenému Týmu 7. Yamatovi místo Kakashiho a Saiovi místo Sasukeho a s nimi byli Naruto a Sakura. Orochimaru byl odražen Kyuubi-Narutem a v bitvě Kyuubi-Naruto popálil Sakuru, která se pokoušela zastavit. Kabuto byl chycen Yamatem, ale začal léčit Sakuru. To opět vyvolává otázku, Jaké jsou Kabutovi plány a motivace? Kabuto pak pomáhá uniknout Orochimarovi a Saiovi do jejich skrytého sídla. Kabuto dostává od Saie dar, skutečnou identitu včech ANBU v Listové. Pak jde zařadit tyto data do "Bingo Knihy". Později je se Saiem, který se chystá zabít Sasukeho a tak zabránit, aby Orochimaru získal nové tělo. Kabuto je zajat Saiem a svázan dřevem, které vytvořil Yamato. Brzy však unikne a unikne i se Sasukem a Orochimaru.

Orochimarův konec

Krátce na to začne Orochimarovo tělo slábnout. Kabuto mu dává léky, aby zmírnil jeho bolest a jde připravit další. To je Sasukeho šance, aby zabil Orochimaru. Kabuto se vrátí k Orochimaru, ale nalezne pouze jeho skutečné tělo rozsekané na podlaze. Pak se zeptá Sasukeho jestli je to on nebo Orochimaru. Sasuke potvrzuje Kabutovi obavy, protože Orochimaru je opravdu pryč, ale žije v Sasukeho podvědomí.

Kabuto zjištuje, že ted už nemá žádný cíl, když je Orochimaru pryč. Pocit, že se nikdy nesnažil překonat Orochimaru mu vnukne nápad. Vzpomene si na Naruta, který si vytvořil svou identitu jako Naruto a ne Kyuubi. Kabuto si proto myslí, že s využitím Orochimarovi síly se může stát silnější než původní Orochimaru. Kabuto si tedy vezme tkán z Orochimarova těla a umístí jí do svého. Bohužel tkán se začne šířit a zakořenovat a Kabuto se vzhledem začne podobat Orochimaru. Kabuto dá pak Narutovi dárek. Všechny informace, které kdy Zvučná shromáždila o Akatsuki. Kabuto pak uteče, když se ho Listoví ninjové pokusí zajmout. Kabuto uvede, že jednou bude mít Orochimarovu moc pod kontrolou a utká se s Narutem. Ale jeho prvním cílem má být muž, který Orochimaru zabil a tím mužem je Sasuke.

Kabuto se narodil 29. Února. Je mu 23 let. Měří 177 cm a váží 65 kg. Nemá oficiální hodnost, ale jeho schopnosti dosahují úrovně Jounina a také je Ztraceným ninjou. Je ninjou ve Skryté Zvučné vesnici. Jeho ninja registrační číslo je 012140. V deseti letech odmaturoval na Ninja akademii. Jeho krevní skupina je AB. Kabuto má manipulativní schopnosti a také je chladný a nevypočitatelný. Jeho oblíbenéným jídlem je solený pstruh. Jeho neoblíbeným jídlem je syrové maso. Jeho oblíbenými slovy jsou "Všechno je na výměnu". Spnil 163 D-misí a 28 C-misí.

 

Yoroi Akadou je jeden z účastníků Chuuninské Zkoušky, ale ve skutečnosti je to špión ze Skryté Zvučné. V týmu je s Yakushim Kabutem a Tsurugi Misumim.

Akadou Yoroi má schopnost vysávat ze svého soupeře Chakru, tím že se dotýká svojí rukou jeho těla. Když se Yoroi a jeho tým dostane do kvalifikačních kol v Chuuninské Zkoušce, tak je odhaleno že on a zbytek jeho týmu jsou vlastně skrytí Zvuční špióni, které vede Orochimaru. Yoroi je v souboji postaven proti Sasukemu a dokáže překvapit Sasukeho se svojí jedinečnou silou. Avšak Sasuke je schopný vše Yoroiovi vráti a poráží ho svým nově vzniklým Shishi Rendan. Yoroi je pak odnesen lékařským týmem.

Později vystupuje ve fillerech v Oceánové Zemi. Krátce po události v Chuuninské Zkoušce opouští Yoroi a jeho kolega Misumi Zemi Ohně a zamíří na jih k Zemi Vody do Oceánové Země na pomoc bývalému vědci Orochimara Amachimu. Dřívější bývalí Zvuční špióni začnou útočit na lodě se zlatem, které je určeno pro Zemi Vody. V zástěrce že za vše může mořská příšera jsou schopni zlato ukrást. Když jsou ninjové z Listové posláni aby prošetřili tuto záležitost, tak s nimi Yoroi a Misumi bojují. Yoroi bojuje proti Shinovi, ale Shino je schopen pomocí svých brouků a je schopen vysát Yoroiovi Chakru. Yoroi se pak potápí do hlubin oceánu.

První vystoupení (Manga): Kapitola 45
První vystoupení (Anime): Epizoda 26
Skrytá vesnice: Dříve Skrytá Listová, Později Skrytá Zvučná
Hodnost: Genin, Ztracený ninja
Věk: 23 (Pravděpodobně zemřel)
Registrační ID: 011930
Narozeniny: 2. Února
Krevní skupina: O
Výška: 180 cm
Váha: 70 kg
Tým: Kabutův Geninský tým

 

Misumi Tsurugi (Tsurugi Misumi) působil jako genin z Listové vesnice. Účastnil se Chuuninské zkoušky spolu s Akadou Yoroiem a Yakushi Kabutem. Misumi má chirurgicky upravené tělo tak, aby ho mohl libovolně deformovat (podobně jako Orochimaru). Tuto schopnost využívá také v boji, když obklopí svého protivníka, omotá se kolem něj, a pak ho uškrtí jako had. Během předběžného souboje Chuuninské zkoušky se Misumi utkal v boji s Kankurem. Kankurou bojoval s jednou ze svých loutek, která se omotala kolem Misumiho těla a v podstatě ho rozdrtila. Mnoho lidí se domnívalo, že Misumi během tohto souboje zemřel.

 Další Misumiho vystoupení bylo v "Sea Country filler arc" společně s Yoroiem Akadou. Působil tu jako asistent a osobní strážce Orochimarova vědce Amachiho. Během mnoha událostí byl Misumi uvěznen v laboratoři, když se zhroutila. Ino Yamanaka na něj tehdy použila své jutsu "Výměny mysli" (Shinranshin no Jutsu). Jméno Tsurugi znamená "meč". Spolu s Akadouem ("brnění") a Kabutem ("přilba") tvoří trio brnění-přilba-meč.

Základní informace

Věk: 23
Hodnost: Genin (skutečná hodnost neznámá)
Narozen: 30. listopadu
Výška: 174,7 cm
Váha: 61,4 kg
Krevní skupina: A


 

Morino Ibiki je zkoušející první části Chuuninských zkoušek. Také je šéf ANBU Mučících a Vyslýchacích Sil Listové Vesnice Konoha Anbu Gomon/Jinmon Butai). Ibiki byl ztvárněn jako sadista, který mučí lidi pomocí duševního týraní namísto použití fyzického týrání. Dokonale zkoumaná lidskou povahu tím, že útočí na mysl osoby a tím nad ní získává kontrolu. Ibiki má na hlavě viditelné popáleniny a díry po hřebech, jsou to všechno jizvy z toho, jak byl sám krutě mučen. To nejspíš dokazuje, že je sám schopen vydržet mučení, aniž by poskytl cenné informace.

Ve filleru z Čajové Země se ukázalo, že Ibiki má mladšího bratra, Idateho, který opustil Listovou Vesnici s Aoim Rokushou, a tak zběhl do Amegakure. A právě většinu největších Ibikiho jizev má na svědomí Aoi.

Ibiki se narodil 20. března a je mu 27 let. Měří 193,5 cm a váží 88 kg. Je jounin, specialista na mučení a vyslýchání.

 

Shizune je nadaný lékařský ninja, učila se u samotné Tsunade. V současné době pomáhá jako asistent právě Tsunade. S Tsunade opustila Listovou vesnici po tom, co zemřel Dan, její strýc. Jako lékařský ninja v Listové například léčila Hyuugu Nejiho. Její neobvyklejší technikou je Chikatsu Saisei no Jutsu (léčebná a regenerační technika).

Shizune je velmi dobrou přítelkyní Tsunade, jednou z mála lidí, kterým může Tsunade s naprostou jistotou věřit. Na rozdíl od Tsunade je rozumná, praktická a zodpovědná. Má smysl pro detaily. Proto je to právě ona, kdo se nejvíc stresuje z hazardu, který Tsunade miluje. Shizune se stále stará o prasátko jménem Tonton.

Po tom, co se Tsunade stala Pátým Hokagem, Shizune automaticky získala práci jako její asistentka. I když někdy taky musí plnit mise, zvláště po invazi Písečné vesnice, když byl v Listové vesnici nedostatek ninjů.

Shizune se narodila 18. listopadu, je jí 28 let. Má černé vlasy a oči, měří 168 cm a váží 49,2 kg. Shizunina hodnost je Jounin.

 

Kagari, Mubi, Oboro

Poprvé se tito ninjové ze Skryté deštné vesnice objevili při chuuninské zkoušce. Bojovali proti týmu 7 a Kabutovi. Tým 7 vyhrál a získal od nich jejich svitek pro dokončení druhé části chuuninské zkoušky.

Kagari - Je v týmu z Mubim a Oborem a nosí svou dýchací masku přes obě dvě oči.
Věk: 17, Rank: Gennin, Výška: 168,8 cm, Váha: 56 kg, Narozeniny: 16.11., Krevní skupina: 0.

 

Mubi - Je v týmu z Oborem a Kagarim a ve své dýchací masce ma díru na jedno oko. Během pobytu v Čajové vesnici použil samostříl s použitím ohně a Kagariho Techniky černého deště zapálil šípem olej.
Věk: 17, Rank: Genin, Výška: 169,5 cm, Váha 51 kg, Narozeniny: 15.11., Krevní skupina: AB.


Oboro - Je v tým z Mubim a Kagaim. Ve své dýchací masce má díru pro obě dvě oči. Příliš používá slova "šťastný" a "nešťastný". Oboro znamená mlha a také název jeho techniky.
Věk: 17, Rank: Genin, Výška: 163,4 cm, Váha: 51 kg, Narozeniny: 20.12., Krevní skupina: A.Sarutobi je Třetím Hokagem, a tedy vůdcem, v Listové vesnici, vlastním jménem se jmenuje Sarutobi Hizuren. Ninja, který získá titul Hokage, je považován za nejsilnějšího ninju v celé vesnici. Sarutobi není většinou oslovován jménem, ale pouze titulem Sandaime Hokage – Třetí hokage. To z toho důvodu, že je třetím člověkem, který tento titul získal (celkem je zatím pět Hokagů). Jeho obličej je vyobrazen jako třeí v sousoší v Listové vesnici. Ze začátku příběhu byli Sarutobi a Umino Iruka jediní, kteří měli v oblibě Naruta. Říká se, že byl nejsilnější ze všech Hokagů, a proto ho také nazývali Profesor (Purofessaa) nebo také Bůh ninjů ( Shinobi no Kami). Sarutobi jako zbraň používá přivolaného opičího krále Enmu, který se promění na diamantovou tyč Kongou Nyoi.

Sarutobi ovládal neuvěřitelný počet technik (jutsu), které se naučil v průběhu mnoha let, kdy vládl Listové. Říká se, že znal úplně všechna jutsu z Listové. Jeho síla ale s věkem klesala, a tak v boji s jeho bývalým studentem Orochimarem prohrál a zemřel. Stalo se tak při invazi do Listové vedenou právě Orochimarem. Sarutobi měl také výčitky svědomí, že svého studenta nezastavil, když k tomu měl možnost. K porážce Sarutobiho také přispělo to, že Orochimaru přivolal na svou stranu Prvního a Druhého Hokageho, což Sarutobi těžce nesl. Sarutobimu zbyla jediná možnost, a to obětovat svůj život, a tak zaklít Orochimarovy ruce, aby nemohl používat jutsu.

Sarutobi se narodil 8. února a na začátku je mu 69 let. Má šedé oči a bílé vlasy (původně hnědé). Měří 163,1 cm a váží 50,6 kg. Vnukem Sarutobiho je Konohamaru.

 

Konohamaru je vnuk Třetího Hokageho. Konohamaru si připadá, že je neuznáván právě proto, že vnukem šéfa vesnice. I když byl zatím jen v Ninja akademii, tak se stále pokoušel se překvapit svého dědečka útoky. Chtěl ho porazit a získat titul Hokage. Konohamaru měl soukromého učitele Ebisu, ale to, že k získání titulu Hokage nevedou žádné zkratky, ho naučil až Uzumaki Naruto. Naučil ho, že ke splnění snu o titulu Hokage vede jen trvdý trénink a píle.

Konohamaru se potlouká po vsi se dvěma kamarády, jejichž jména jsou Udon a Moegi. Svůj tým nazývají „Konohamarův Gang”. Konohamaru se zdá být podobně praštěný, jako Naruto, kterého má jako vzor. Od Naruta se naučí Oiroke no Jutsu (sexy technika), protože Narutovi se povedlo pomocí této techniky odrovnat Třetího Hokageho. Třetí Hokage Sarutobi je totiž taky zvrhlík, ale ne tak nápadný jako Jiraiya, proto na něj toto jutsu působí velmi dobře.

Konohamaru je "expert" v maskování. Často se maskuje jako kus skály (na zelené louce) nebo se u dřevěného plotu zahalí pomocí deky se vzorem latěk (ale v jiném směru, než je plot). Někdy se zase změní na kámen, ale zůstanou mu boty...

Všichni z jeho týmu nosí stejné brýle, jako měl Naruto v první epizodě. Konohamaru končí většinu svých vět slovem(kore). Konohamaru se narodil 30 prosince, je mu 9 let na začátku příběhu. Váží 29,5 kg a měří 130,6 cm.

Umino Iruka
je učitel na ninjovské akademii, kde studoval Uzumaki Naruto. Mezi Narutem a Irukou je zvláštní vztah. Iruka vidí v Narutovi sám sebe, protože také vyrůstal jako sirotek. Jeho rodiče byli zabiti Devítiocasým démonem (Kyuubi), když mu bylo 12 let (jako Narutovi na začátku seriálu).

Naruto si Iruku oblíbil, protože právě Iruka byl první, kdo ho uznal jako drahocenou osobu, a Naruto ho vidí jako svého otce. I když Irukovi rodiče byli zabiti démon zapečetěným v Narutovi, Iruka ho z toho neviní a ví, že Naruto není ten démon, ale úplně jiná osoba. Protože se Iruka obává, že požadavky kladené na Naruta jsou příliš velké, tak podceňuje Narutovy schopnosti během zkoušek, které provázejí cestu vedoucí k hlavnímu Narutovu cíli - stát se úžasným ninjou, nejlepším v jeho vesnici, Hokagem. Iruka byl také učitelem Konohamaru.

Iruka má jizvu přes nos vedoucí z jedné tváře na druhou, spekuluje se o tom, že tu jizvu mu způsobil Devítiocasý démon během útoku na Skrytou Listovou Vesnici.
Iruka se narodil 26. května. Na začátku seriálu mu bylo 25 let. Je 178 cm vysoký, má hnědé vlasy a černé oči, váží 66,2 kg. Je Chuuninem ve Skryté Listové Vesnici (Konohagakure).


 


Udon
je kamarád Moegi a Konohamaru a je s nimi také v jednom týmu, který vede Ebisu. Udonovi neustále teče z nosu a vypadá velmi ospale. Zřejmě má velmi rád matematiku, protože většinou na hodinách řeší matematické příklady. Udon obdivuje Sasukeho Uchihu, a jak sám tvrdí, s trochou štěstí může být dobrý jako on. "Udon" je v Japonsku druh nudlí.

Věk: 8, v druhé části 11
Narozen: 3. dubna
Výška: 127,5 cm
Váha: 26,5 kg
Krevní skupina: 0

 

 

Moegi je kamarádka Konohamaru a Udona. Je kunoichi v týmu Geninů, které vede Ebisu. Její tvář se stále červená, tak je možné, že se stále stydí. Moegi má ráda Konohamaru a obdivuje Sakuru. Také se jí líbí Sasuke. Její obdiv získal po tom, co rozdrtil skálu ve své ruce. Moegi a Sakura tehdy najednou prohlásily, že Sasuke je "cool".
 

Ebisu je specialista v soukromém tréninku elitních ninjů, což prohlásil Hatake Kakashi. Byl vychovatelem Konohamaru. Nebyl moc nadšen, když Konohamaru začal zbožňovat Uzumaki Naruta, protože viděl Naruta jen jako schránku Kyuubi (Devítiocasý démon). Jeho názor na Naruta se nezměnil, ani když ho Naruto porazil pomocí Harem no Jutsu po té, co Oiroke no Jutsu nezabralo. Uzumaki Naruto ho nazývá skrytým zvrhlíkem.

Později má Ebisu trénovat Naruta na finále Chuuninské zkoušky, protože Hatake Kakashi na Naruta nemá čas. Kakashi o Ebisovi prohlásí, že je výborný učitel, aby Naruta přesvědčil. Během času, který tráví tréninkem Naruta, si Ebisu uvědomí, že Naruto je víc než jen schránka démona, že je plnohodnotným ninjou z Listové. Ale Ebisu nedokončí Narutův trénink, protože Jiraiya přivolá velkou ropuchu, která Ebisa udeří, tak že ztratí vědomí. Narutova tréninku se ujímá Jiraiya.

Ebisu se narodil 8. března. Na začátku seriálu mu bylo 28 let. Je 181,4 cm vysoký, váží 67,5 kg. Je speciálním Jouninen ve Skryté Listové Vesnici.
Shodaime Hokage

První Hokage-Hashirama (Shodai Hokage) byl první vládce Skryté Listové vesnice. Zároveň s Madarou založili Skrytou Listovou vesnici. Vystavěli vesnici, kterou pak jejich nástupci rozšiřovali.

První Hokage také ovládal kekkei genkai zvanou Mokuton. Jde o techniku, kdy slučoval zemi a chakru, díky které pak vytvářel život. Zkráceně řečeno,mohl nechat vyrůst stromy na jakémkoliv místě, které pak dle své vůle mohl používat.

První a Druhý Hokage také byli přivoláni Orochimarem pomocí Kuchiyose: Edo Tensei (Přivolání: Obživení z nečistého světa). Díky této technice byl úplně vymazán jejich původní charakter a byli donuceni bojovat proti Třetímu Hokagemu (Sandaime Hokage, Sartutobi). Byl to těžký boj, nakonec však Třetí Hokage použil techniku Shiki Fuujin (Pečeť démona smrti), díky které z nich "vytáhl" jejich duše, které tak navždy trpěly.1.HOKAGE

Poslední slova Prvního a Druhého zněla takto "Omlouváme se, Sarutobi, způsobili jsme vám problémy". Byla to poslední slova, která ve skutečnosti vlastně pronesly pravé charaktery Hokagů.


Nidaime Hokage

Druhý Hokage (Nidaime Hokage) byl, jak již z názvu vyplývá, druhým vládcem Skryté Listové vesnice. Po něm nastoupil Třetí Hokage (Sandaime Hokage, Sarutobi).

Druhý Hokage byl excelentním uživatelem vodních technik,což bylo vidět i v duelu Sarutobi vs. Orochimaru, kdy vytvořil ohromnou vlnu, a to na místě, kde žádná voda nebyla. Členové ANBU jen udiveně přihlíželi.

Během duelu Sarutobi vs. Orochimaru byli První a druhý Hokage Orochimarem oživeni pomocí Kuchiyose: Edo Tensei (Přivolání: Obživení z nečistého světa), aby mu pomohli v boji proti Sarutobimu. Tato technika úplně vymaže původní charakter osoby. Nakonec mu byla, stejně jako jeho bratrovi, "vytáhnuta" duše.
Čtvrtý Hokage (Yondaime Hokage) vlastním jménem Namikaze Minato, také známý jako "Žlutý blesk z Listové" (Konoha no Kiiroi Senkou), byl odvážný ninja, který zapečetil Kyuubi (Devítiocasou lišku) uvnitř Uzumaki Naruta. Říká se, že je to největší ninja, který se kdy v Listové narodil. Ačkoli nebylo mnoho lidí, kteří viděli jeho schopnosti v boji, tak byl považovaný za tak nebezpečného, že během Třetí války ninjů měli nepřátelští ninjové rozkaz před ním utéct hned, jak ho zahlédnou. Před tím, než pomocí techniky Shiki Fuujin (Pečeť démona smrti) zapečetil Kyuubi, prohlásil, že nechce, aby lidé viděli Naruta jako schránku, ve které je monstrum, ale chtěl, aby Naruta považovali za hrdinu, který zabránil zničení jejich vesnice. Tato žádost však nebyla vyslyšena, protože vesničani cítili vůči Kyuubi hlubokou nenávist.

naruto se svému otci podoba Yondaime byl studentem Jiraiyi spolu se dvěma dalšími geniny a byl mistrem Hatake Kakashiho, Uchihy Obita a Rin. Narodil se 25. ledna. Měřil 179,2 cm a vážil 66,1 kg. Čtvrtý se velmi podobal Narutovi, měl také blonďaté vlasy, modré oči, stejnou krevní skupinu (B), a jak prohlásil Jiraiya, tak i velmi podobnou povahu. Uchiha Itachi prohlásil, že Naruto je "dědictvím" Čtvrtého. Kromě toho, když se Jiraiya pokoušel přinutit Naruta, aby uvolnil liščí chakru tím, že hodil Naruta z útesu, prohlásil, "Odpusť mi, Čtvrtý". O Čtvrtém se v anime i manze objevilo ještě pár dalších poznámek, ale protože jeho pravé jméno, jeho historie nebo rodinné vztahy byly pečlivě utajeny, činí to z něj jednu z nejzáhadnějších postav.

MinatoČtvrtý vytvořil několik výrazných technik, jako třeba Hiraishin no Jutsu (technika Létajícího boha hromu), která mu umožňovala teleportovat se na jakékoli místo po použití zvláštní pečetě a Shiki Fuujin (Je to zapečetění, při kterém může osoba zapečetit duši do živého člověka, ale musí obětovat svůj život bohu smrti). Také vytvořil Rasengan (Rotující koule), což je technika, která nepoužívá ruční pečetě, ale místo toho využívá koncentrování rotující chakry v dlani, ta po té způsobuje obětem při kontaktu nesmírná zranění. Avšak Čtvrtý již tuto techniku nestihl plně dokončit.
Jiroubou
byl fyzicky nejsilnější člen Zvučné čtyřky, ačkoli podle ostatních členů byl celkově nejslabší. Jeho bojový styl se zejména zakládal na použití základních fyzických hmatů doplněných jeho schopností použít chakru ke zpevnění hlíny. Jeho fyzická síla byla neuvěřitelná, což předvedl, když aktivoval svou prokletou pečeť do druhé úrovně a dokázal zvednout Akimichi Choujiho, který po použití techniky Chou Baika no Jutsu (Motýlí multi velikostní technika) měl rozměry jako menší hora. Dokázal ze země za použití Doton: Doryuu Dango (Země, Hliněná koule) vyrvat obrovskou masu hlíny a hodit jí jako by nic, tvořit hliněné bariéry pomocí Doton Kekkai, Doroudoumu (Zemní bariéra, Koule bláta), díky této technice také dokázal vysávat chakru z nepřátel.

Když aktivoval prokletou pečeť do druhé úrovně, tak jeho kůže zčervenala, jeho účes stylu „pankáč“ se změnil na hřívu, která mu dosahovala pod ramena, a získal desetkrát větší sílu. Nesnášel, když Tayuya mluvila sprostě nebo když mu říkala, že je špekoun, často ji za to i kritizoval. Navzdory tomu, oslovoval Choujiho během jejich boje skoro pořád špekoune. Jak bylo v anime častokrát zmíněno, Jiroubou byl téměř pořád extrémně hladový. Jiroubou dokázal doplnit fyzickou energii nejen z jídla, ale také tím, že pohlcoval chakru svých protivníků. Také mohl tento proces obrátit a přeměňovat svou fyzickou energii zpět na charku.Akimichi Chouji zabil Jirouba fatálním úderem do hrudníku při misi na záchranu Sasukeho.

Jiroubou se narodil 26. června a zemřel ve 14 letech (ačkoli na 14 moc nevypadal). Měřil 181,3 cm a vážil 97,3 kg.

                                                                                                        Kidoumaru byl člen Zvučné čtyřky. Na rozdíl od normálních lidí měl Kidoumaru šest rukou a také uměl tvořit vlákna a sítě jako pavouk. Tato vlákna vytvářel ze zvláštní kapaliny, kterou dokázalo vytvářet jeho tělo z chakry a tělních tekutin. Navíc také dokázal vytvořit speciální žlutou kapalinu, která po vyloučení z těla ztvrdla na žlutý kov, který dokázal blokovat útoky na jeho chakrový systém. Dále z ní mohl tvořit zbraně, například kunai nebo luk a šípy. Kidoumaru dokázal přivolávat pavouka, Kyodaigumo, který mohl na oponenta vypustit spršku menších pavouků. Jako všichni členové Zvučné čtyřky měl Kidoumaru na těle prokletou pečeť. V druhé úrovni aktivace pečetě vypadal Kidoumaru ještě více jako pavouk, ztmavla mu kůže a narostly mu dlouhé bílé vlasy. Kidoumaru byl ninja, který preferoval boj na dálku. Při boji v druhé úrovni pečetě používal luk. Aby zlepšil přesnost v při míření, používal své třetí oko, které měl normálně ukryté pod čelenkou a občas také chakrové vlákno na ovládání směru, kterým letí šíp. Jeho schopnosti sice nebyly kekkei genkai, ale souvisely s jeho klanem.

Kidoumaru byl vynikající taktik, který dokázal velmi rychle a efektivně najít protivníkovy slabiny, také si s protivníkem předtím, než ho zabil, rád pohrával. Kidoumaru viděl vždy bitvu jako hru a často to své pohrávaní s protivníkem přeháněl, protože rád sledoval, jak jeho protivník marně snaží.Během invaze v Listové, použil Kidoumaru své sítě, aby ochránil členy Zvučné čtyřky a Orochimara, při jejich útěku. Nakonec byl během mise na záchranu Sasukeho zabit Hyuugou Nejim, kterému řekl, že Sasukeho zachránit nemůžou, protože se vydal do temnoty z vlastní vůle. I když tomu Neji nevěřil, tak se to splnilo.

Kidoumaro se narodil 16. prosince a zemřel ve 14 letech. Byl 159,2 m vysoký a vážil 56,2 kg.


 
                                         Tayuya
byla kunoichi (ženská ninja) z Orochimarovy Zvučné čtyřky. Mluvila dost sprostě (Jiroubou jí to neustále vyčítal) a také byla velmi zlá, ale velmi silná. Její hlavní a jedinou zbraní byla flétna– byla jediným členem Zvučné čtyřky, který používal zvuk jako zbraň. Pomocí flétny mohla přivolat Doki – tři mocné démony, a po té je zvukem flétny řídit v boji. Tayuya byla velmi inteligentní, dokázala vymyslet excelentní strategie a bojové taktiky. To vedlo Shikamara, když s ní bojoval během mise na záchranu Sasukeho, k tomu, že ji uznal za protivníka, který měl nejblíže k jeho strategickým dovednostem. Podle něj by byla vynikající hráčkou shougi (japonská desková hra – japonské šachy). Svou flétnou dokázala provádět genjutsu. Její volba boje na dálku s použitím zvučných technik z ní činila snadný cíl při boji na blízko. Jako všichni členové Zvučné čtyřky měla i Tayuya prokletou pečeť. Pokud tuto pečeť aktivovala do druhé úrovně, změnil se její vzhled. Prodloužily se jí vlasy, její kůže získala tmavě hnědou barvu a na hlavě jí vyrostlo pět rohů. Také získala ohromnou sílu, která jí dokonce umožnila překonat Shikamarovy stínové techniky.

Tayuya v druhé úrovni prokleté pečetě Tayuya byla jediným členem Zvučné čtyřky, který ukázal, že má alespoň nějaký smysl pro morálku. Těsně před bojem s Shikamarem se ho zeptala, proč obětuje čtyři muže kvůli jednomu, který se možná ani nebude chtít vrátit. Tayuye se málem podařilo Shikamara porazit, ale nakonec mu přišla na pomoc Temari. Temari zabila Tayuyu pomocí Kuchiyose: Kirikiri Mai (Přivolání: Rychlý stínací tanec). Pomocí této techniky posekala i velkou část lesa, ve kterém se boj odehrával.

Tayuya se narodila 15. února a zemřela ve věku 14 let. Byla 148,2 cm vysoká a vážila 38,2 kg.

 
                                                           
Sakon měl úžasnou sílu a rychlost (Orochimaru ho pokládal za nejlepšího ze Zvučné čtyřky). Všichni viděli, co mu to trci ze zad. Byl to jeho starší bratr Ukon. Sakon a Ukon mají své kekkei genkai. Ukon spí v Sakonově těle, ale mohou si to i vyměnit. Když ale spí Sakon v Ukonově těle, tak jsou slabší. Oba dva spolu mohou aktivovat druhý stupeň prokleté pečetě. Prokletá pečeť jim způsobí mnohem ryhlejší hojení ran a zvýší obranu. Orochimarova zmínka byla, že Sakon je lepší než Ukon. Zvučná čtyřka používala na zabití svých nepřátel silné techniky. (spoiler) Sakon s Ukonem bojovali proti Kibovi a Akamarovi a téměř je porazili. Po chvíli, když Kiba a Akamaru utekli před Sakonem a Ukonem, se Kiba setkal s Kankurem. Kankurou pak Sakona a Ukona v klidu porazil.
 
                                                                   Kaguya Kimimaro je pátým členem Zvučné Čtyřky, která se dočasně změnila na Zvučnou Pětku. Původní čtyři členové (Tayuya, Jiroubou, Kidoumaru, Sakon a Ukon, kteří žili v jednom těle) ho byli donuceni přijmout i přes jejich protesty, protože Kimimarovy schopnosti převyšovaly jejich. On byl jediný z klanu Kaguya  (Kaguya Ichizoku), kdo přežil útok na Skrytou Mlžnou Vesnici. Klan Kaguya měl svou dědičnou vlastnost, díky níž byl schopen manipulovat svými kostmi dle potřeby. Kimimaro byl nejmocnější člen tohoto klanu, proto ho nechali většinu jeho života zavřeného v kleci a ven ho pouštěli jen, když potřebovali, aby bojoval. Na jeho cestě do Skryté Mlžné se setkal se Momochi Zabuzou a Hakem, kteří opouštěli vesnici po neúspěšném převratu.

Kimimaro je vhodný pro boj z blízka. Je schopen regenerovat a tvořit nové kosti, tudíž má nekonečnou zásobu kostí, které může užívat proti protivníkovi. Kimimarova jediná slabá stránka je choroba, kterou trpí (možná tuberkulóza, kvůli jeho krvavému kašli). Než se u něj tato choroba projevila, byl nejvhodnější kandidát na Orochimarova hostitele. Kimimaro je Orochimarovi silně oddán, protože Orochimaru byl jediná osoba, která se o něj starala.

Kimimaro zemřel v boji s Rock Leem a Gaarou. Ačkoli byl schopen odrazit všechny Gaarovy útoky, a dokonce nakonec měl i navrch. Podlehl však své nemoci těsně před tím, než stačil zabít Gaaru nečekaným útokem.

Přestože Kimimaro patřil ke klanu, který miloval zabíjení, vraždy a masakrování, a že byl nejsilnější z tohoto klanu, Kimimaro nebyl zlý a násilnický. On jen neznal vnější svět. A sám ani nevěděl, proč vlastně bojuje, ale jen do té doby než potkal Orochimaru. Stejně jako Uchiha Itachi ani Kimimaro na sobě nedával znát jakékoli pocity, kromě několika momentů v boji s Gaarou.

Kimimaro se narodil 15. června. Když zemřel, tak mu bylo 15 let. Měřil 166,1 cm a vážil 49,8 kg. Byl to genin.
 
                                                     
 

Mizuki býval kamarád Iruky. Byl zároveň chuuninem ze Skryté Listové vesnice (Konohagakure). Mizuki seděl v komisi, kde se rozhoduje o povýšení studenta akademie na genina. (spoiler) Byl to právě on, kdo přiměl Naruta k tomu, aby ukradl svitek s tajnými technikami. Když s ním pak Naruto ubíhal, Iruka se hnal za ním. Mizuki na něho již čekal v lese. Naruto se ale nakonec obrátil zpět k Irukovi, Mizukiho porazil pomocí techniky stínových klonů a Iruku zachránil.

Za to, že přiměl Naruta k ukradení svitku, byl Mizuki poslán do vězení. Z vězení však utekl, aby si namíchal tajný lektvar podle Orochimarova receptu. Chtěl tak získat větší sílu. Nakonec byl však samozřejmě poražen. Gekkou Hayate byl zkoušejícím třetí předzkoušky Chuuninské zkoušky. Na první pohled bylo jasné, že Hayate není moc zdravý, měl chronický kašel a byly jasně vidět kruhy pod jeho očima. Hayate byl i tak na svůj věk velice zkušený ninja, jak konstatoval Baki než ho zabil.

Hayate jako první odhalil pravdu o útoku na Listovou plánovaném Písečnou a Zvučnou Vesnicí, když sledoval Bakiho během rozhovoru s Kabutem Yakushim. Kabuto navrhl, že Hayateho zabije sám, ale Baki to udělal sám jako gesto dobré vůle.

 Hayateho milenka, Yugao Uzuki, přísahala, že pomstí jeho smrt, což je v současnosti problém, protože Baki z Písečné Vesnice je momentálně spojenec Listové.

Hayate se narodil 2. listopadu a zemřel ve věku 23 let. Byl 175 cm vysoký a vážil 58 kg. Hayate byl nejspíš levák, svůj meč nosil nalevo a při boji měl meč vždy v levé ruce.

 

Hagane Kotetsu

Poprvé objevil spolu se svým parťákem před zápisem na Chuuninskou zkoušku. On a jeho kamarád Izumo dělali první neoficiální test před začátkem zkoušky chuuninů. Použili genjutsu na přehození čísel označujících třetí patro a také zkoušeli vyprovokovat Leeho a Sasukeho. V průběhu první části zkoušky, písemného testu, sledovali jestli nikdo nepodvádí.
Poté, co se Tsunade stala Godaime Hokage jí sloužili jako osobní asistenti a o pár let později bojovali proti Akatsuki v jednom týmu s Asumou a Shikamaru. V seriálu mají vždy nějaká malá vystoupení, ale celkově to není až tak důležitá postava.

Věk (na začátku anime): 24
Narozeniny: 21. červenec
Váha: 52.3 kg
Výška: 167.5 cm
Krevní skupina: B
Hodnost: Chuunin


Kamizuki Izumo

Izumo je chuunin z Listové vesnice. Spolu se svým kamarádem Kotetsu dělali svou vlastní "předzkoušku" chuuninů, kde testovali některé ninji (například Sasukeho). V průběhu první části zkoušky, písemného testu, sledovali jestli nikdo nepodvádí. Pozděj vystupoval on i Kotetsu jako proktor v prvním testu na Chuuninské zkoušce. Po tom, co Tsunade přijala titul Pátého Hokage, dělali její osobní asistenty a stali se tak i strážníky u hlavního vchodu do Listové vesnice. O pár let později bojovali proti Akatsuki v jednom týmu s Asumou a Shikamaru, během souboje se členem Akatsuki Kakuzou použil Izumo své "Sirupové pole", aby ho zastavil, ale bohužel jeho útok selhal.

Izumo se narodil 25. listopadu, měří 169 cm, váží 58 kg a má krevní skupinu A. Na začátku mu je 24, a pak 27 let.

Aburame Shibi je otcem Aburame Shina. Stejně jako u jeho syna, tak i jeho tělo obývají destrukční brouci. Na zádech nosí tykev, ale není známo co v ní nosí. Předpokládá se, že v ní nosí destrukční brouky. V příběhu je viděn jen na chvíli, takže jeho schopnosti nebo osobnost není příliš známá.

Ke konci invaze do Listové Zvučnou a Písečnou, Shibi pomáhá svému synovi proti účinkům jedu, který na něj použil Kankurou.
Během filleru v němž Shino, Hinata, Kiba a Naruto bojují s členy klanu Kamizuru, je ukázáno, že kdysi Shibi a zbytek klanu Aburame bojovali proti klanu Kamizuru ze Země Země a zvítězili.

Stejně jako zbytek klanu Aburame, Shibi využívá hmyz, který se živí jeho Chakrou a poslouchá Shibiho rozkazy. Vypadá na to, že je ještě klidnější než Shino a také může být stejně chytrý.

Shibiho hodnost je Jounin a je také členem Aburame klanu. Narodil se 7. září a je mu 39 let. Jeho krevní skupina je A. Měří 181,3 cm a váží 68,9 kg. Jeho ninja registrační číslo je 005480. Jeho syn je Aburame Shino. V japonské verzi anime ho dabuje Kenji Hamada.

 

Akimichi Chouza je otcem Akimichi Choujiho a je Jouninem ve Skryté Listové vesnici. On a jeho syn pocházejí z klanu Akimichi, který je známý díky schopnosti ovládat velikost jejich těla. Příliš toho není o Chouzovi známo jen to, že byl součástí skupiny Ino - Shika - Chou do které patří Nara Shikaku a Yamanaka Inoichi. Část jeho jména Chou se zobrazuje v názvu jako poslední.

Jedno z jeho větších vystoupení je v minulosti Choujiho, který při záchraně Sasukeho vzpomíná na své dětství. Chouji totiž v té době neměl žádné kamarády, ale Chouza mu řekl, že jednou najde pravé přátelé, které bude mít rád. V tom okamžiku se s ním spřátelí Nara Shikamaru a Chouza se usmívá, protože Chouji si našel pravého přítele.

Poprvé se objevuje během festivalu Chuuninské zkoušky, když mluví o tom, že Inoichi má dceru a objednává si velký výběr jídla. Když Shikamaru přijde vyzvednout svého otce, tak mu dokonce nabízí, aby se posadil a jedl s nimi.

Chouza a skupina Ino - Shika - Chou pomáhají společně Skryté Listové, když je zahájena invaze Zvučnou a Písečnou.
Po návratu Choujiho z mise na záchranu Sasukeho, hovoří Chouza s Ino o stavu Choujiho a informuje jí, že Chouji je stále v bezvědomí. Také vyjádří svou vděčnost Tsunade, protože se vrátila do vesnice a bez její pomoci by Chouji pravděpodobně zahynul.

Chouza je laskavý a dobrosrdečný člověk, ale má velkou starost o svého syna, což je vidět když se vrátí z mise na záchranu Sasukeho a málem zemře. Stejně jako zbytek jeho klanu, má velkou chut k jídlu a klidně si objedná celé menu. Není však jisté jestli má špatnou náladu jako Chouji, když se mu někdo posmívá, že je tlustý.

Chouza se narodil 22. dubna a je mu 38 let. Jeho krevní skupina je B. Měří 183 cm a váží 120,1 kg. Jeho ninja registrační číslo je 005490. Je členem skupiny Ino - Shika - Chou. Jako jeho syn je i on dobrosrdečný.

On a Chouji mají na svém brnění znak "shoku", což znamená v kanji "jídlo, potraviny". Je to zřejmě narážka na jejich velkou spotřebu jídla.

 

Hyuuga Hanabi - je druhá dcera Hyuugy Hiashiho a mladší sestra Hyuugy Hinaty. Když Hiashi mluvil o Hinatě s Kurenai, tak o ní mluvil pohrdavě a řekl, že když je Hinata slabší než její o pět let mladší sestra, tak jí v klanu Hyuuga není třeba. Zdá se, že Hanabi je velmi poslušná a tichá, přinejmenším její chování je takové, když je v blízoksti otce. Jméno Hanabi znamenná ohňostroj a Hyuuga slunce.

 
Hyuuga Hiashi je vedoucí hlavní rodiny Hyuuga. Je zároveň jouninem ze Skryté Listové vesnice. Hiashi se narodil těsně před svým bratrem, Hyuugou Hizashim. Stal se tedy členem hlavní rodiny.

Když chtěli Hinatu unést ninjové ze Skryté Oblačné Vesnice (kumogakure) ze Země Blesku, tak je Hiashi zabil. Ale Země Blesku chtěla za mrtvého ninju náhradu, jinak by došlo k válce. Původně bylo navrhováno, že tam půjde právě on, avšak jeho bratr, Hyuuga Hizashi, se pro něho obětoval. Nebylo to kvůli tomu, že se chtěl obětovat pro hlavní rodinu, ale pro Hiashiho, kterého miloval (není to myšleno tak, že by byl teplý, ale že ho miloval jako svého bratra). Nejimu, Hizashiho synovi, nedali dopis od jeho otce, který obsahoval informace o tom, že se obětoval dobrovolně. Neji si od té doby myslel, že jeho otec k tomu byl donucen.

Hiashimu je 41 let,je vysoký 176 cm,váží 66 kg,narozeniny má 8 ledna a jeho krevní skupina je B.

Později, při invazi vesnice Zvučné a Písečné vesnice do Listové, Hiashi ukázal své bojové kvality při boji s ninji Skryté Písečné vesnice.

 

Hyuuga Hizashi byl bratr Hiashiho. Patřil do klanu Hyuuga, do vedlejší rodiny. Jako všichni členové vedlejší rodiny měl prokletou pečet' klanu Hyuuga. Byl to Hiashiho "mladší" bratr - narodili se skoro ve stejnou chvíli, protože byli dvojčata. Muselo se však rozhodnout, kdo bude patřit do vedlejší rodiny. A volba padla na Hizashiho. Hizashi byl také otec Nejiho.

Protože byl Neji velice talentovaný a silný, Hizashiho velmi trápilo, že nemůže být vůdcem rodiny. Pravým opakem jeho syna Nejiho byla dcera jeho bratra Hiashiho Hinata.

Když se ninjové ze Skryté Oblačné Vesnice pokoušeli unést Hinatu, Hiashi je zabil. Oblačná Vesnice však chtěla jako náhradu za mrtvé ninji jednoho člena klanu. Pokud by se tak nestalo, vypukla by válka. Původně bylo navrhováno, že tam půjde Hiashi, ale Hizashi se pro Hiashiho dobrovolně obětoval. Nejimu však nebyl dán dopis jeho otce a právě díky tomu začal Neji věřit v osud.


 
Inuzuka Hana  je starší sestra Inuzuky Kiby a je také skvělá a uznávaná zvěrolékařka. Její psí společníci se jmenují Haimaru Sankyodai. Hana účinkovala v epizodě č. 184, kde ošetřovala Akamaru (Kibův pes). Na pravém rameni má Hana tetování, které vypadá jako květina.

"Hana" znamená "nos" nebo také "květina". Je jí 18 let, je vysoká 170,3 cm, váží 52,5 kg a má krevní skupinu 0.

 

Inuzuka Tsume 
je matka Kiby a Inuzuky Hany. Jako u většiny členů klanu Inuzuka i Tsume je velmi tvrdá, ale o svou rodinu se velmi stará. V průběhu invaze na Listovou vesnici bojovala po boku svého věrného psa Kuromaru.

Překlad jména Tsume znamená "dráp". Narodila se 12. srpna a je jí 36 let. Je vysoká 163 cm, váží 51,5 kg a má krevní skupinu B.


 
Shikaku Nara
je otcem Shikamaru a jeho manželkou je Nara Yoshino. Stejně jako jeho syn i on byl součástí tria Ino-Shika-Cho, spolu s Chouzem Akimichi a Inoichi Yamanakou. Navzdory jeho přesvědčení, že "ženy jsou vždy nežné k muži, kterého milují" jeho syn o tom přesvědčený není. Shikaku také popisuje Tsunade jako "nejsilnejší a nejkrásnejší ze všech žen".

Jako všichni členové klanu Nara, Shikaku také chová jeleny, jejichž parohy se využívají na výrobu medicíny. Tato medicína zastavuje ničivé účinky "tříbarevných pilulek klanu Akimichi". Když se objeví v seriálu poprvé, vypadá jako nějaký opilec a někdy také používá jednu z Shikamarových frází "to je ale nuda". V druhé části však dokazuje, že je mnohem lepší než Sarutobi Asuma, když hrají japonské šachy (Shogi) a Shikaku nad ním lehce zvítězí.

Shikaku má 38 let, je vysoký 175,2 cm, váží 59,8 kg a má krevní skupinu B.


 

Inoichi Yamanaka je jounin ze Skryté Listové a je také otcem Yamanaky Ino. Stejně jako jeho dcera i on byl členem tříčlenné skupiny Ino-Shika-Chou spolu s Shikakem Narou a Chouzou Akimichim. Nic moc se o něm neví, akorát to, že jejich rodina vlastní květinářství a že Chouza a Shikaku si z něj pořád utahovali, protože se mu nenarodil syn, ale holka Ino.

Inoichi se narodil 24. ledna a je mu 38 let. Měří 180,4 cm, váží 69,1 kg a má krevní skupinu AB.


Shiranui Genma je speciální jounin Skryté Listové. Stal se rozhodčím v druhém kole Chuuninské zkoušky poté, co jeho dobrý přítel Gekkou Hayate zemřel rukou Bakiho z Písečné vesnice.

Je to velice zajimavá postava, i když se o něm ví velice málo. Nosí svou ochranou čelenku (která je spíš šátkem) vždy obráceně a pokáždé má v ústech senbonovou špejli. Senbony jsou dlouhé kovové šplejle, které se užívají k lékařským účelům (např. k akupunktuře). Většina ninjů je však používájí jako vrhací zbraňe, což je ovšem velice obtížné, protože smrtící účinky mouhou mít jen tehdy, když přesně zasáhnete nějaké kritické body na těle. Senbony byli oblíbenou zbraní Hakua.

Genma působí vždy velice klidně a zkušeně. Je zřejmé, že to je velice schopný shinobi a pro svou vesnici by položil i život. Dokázal to tím, když poslal Sasukeho, aby pronásledoval Gaaru se slovy "Jestli jsi skutečný shinobi z Listové, snaž se být užitečný" a sám pak bojoval po boku ostatních listových jouninů proti ninjům ze Zvučné a Písečné. Byl jeden z těch, co našli Třetího Hokageho mrtvého, když se obětoval, aby zachránil vesnici. Když Sasuke odešel s Orochimarovými nejlepšími ninji známými jako "Pětka ze Zvučné", byl to právě Genma, kdo byl společně s ostatními jouniny (tj. Shizune, Raido a Iwashi vyslán, aby zkontrolovali západní část lesa. Genma nakonec ninji ze Zvučné našel a společně s Raidouem se s nimi utkal. Oba zkušení ninjové byli však poraženi a v těžkém zdravotním stavu je pak našla Shizune s Iwashim. Díky rychlému lékařskému jutsu Genma s Raidouem přežili a na nemocničním lůžku později řekli Tsunade, že ještě tak silné protivníky nikdy neviděli. Genma ještě dodal, že to byli velice zvláštní shinobi techniky, mnohem silnější než ty normální. Když se Genma zotavil stal se speciálním jouninem, dohlížející na Pátou, to jest na Tsunade. Od Utatane Koharu, členky rady starších v Listové, dostal rozkaz, aby dal vědět všem důležitým osobám v Ohnivé zemi, že brzy bude jmenován pátý Hokage.

VĚK: 29
NAROZEN: 17. Července
BARVA VLASŮ: Hnědá
VÁHA: 71 kg
VÝŠKA: 181 cm
KREVNÍ SKUPINA: ARaidou Namiashi patřil do ochranky Třetího Hokageho a asistoval při chuuninské zkoušce. Raidou patřil do zdravotnického týmu spolu s Genmou Shiranui, Shizune a Iwashi Tatami. On a Genma Shiranui bojovali proti Zvučné čtyřce, kteří předtím použili druhý stupeň prokleté pečetě, aby je porazili. Raidou byl tězce zraněn, ale Shizune stabilizovala jejich stav, aby je mohla donést do Listové. Zvučná čtyřka poznamenala, že kdyby nepoužili druhý stupeň prokleté pečetě, tak by je Genma Shiranui a Raidou porazili. V druhé části byl členem Niju Shotai. Asistoval Asumovu týmu při boji s Akatsuki.
 

Tatami Iwashi
poprvé se objevil při výkladě Anko Mitarashi na chuuninské zkoušce. Pozoroval Gaaru a jeho tým při přechodu do druhé fáze chuuninské zkoušky. Zdálo se, že je členem čtyřčlenného týmu s Raido Namiashi, Shizune a Genmou Shiranui. Po tom, co byli Raido a Genma téměř zabiti při boji se Zvučnou čtyřkou, je chtěl Iwashi pomstít, ale Shizune ho od toho odradila.

Narozeniny: 2.Leden
Krevní skupiny: O
Výška: 173 cm
Váha: 61.5 kgDémoní bratři Tito bratři byli chuuninové z Mlžné vesnice, kteří pracovali pro Zabuzu. Používali společný útok při němž nepřítele napadli ze zálohy, omotali ho ostnatým drátem, a pak ho roztrhli. Drát měli připevněn na velké kovové rukavici s drápy, které byly otrávené. Tito bratři byli snadno přemoženi Kakashim, ale neví se, co s nimi udělal. Je pravděpodobné,že je zabil.

 


Tazuna si najal Tým 7 na ochranu, když cestoval domů do Země Vln. Tazuna je stavitel mostu v Zemi Vln. Jeho cílem bylo postavit most na pevninu z ostrova, aby jeho země nemusela být závislá na Gatouovi a také proto, aby do Země Vln přicházeli obchodníci a země opět získala nějáké peníze. Gatou si však najal nebezpečné ninjy, kteří ohrožovali Tazunův život. Jenže s pomocí Týmu 7, byl Tazuna schopný vyřešit svoje problémy a dokončit most.
Tazuna se narodil 5. dubna a je mu 59 let. Jeho krevní skupina je A. Měří 179 cm a váží 79 kg. Je stavitelem mostů.Gatou byl velmi důležitý lodní magnát a nelítostný muž před tím, než ho Zabuza zabil. Jeho lodní společnost byla jenom zástěrka pro ilegální obchody jako například pašování drog a podobně.

Gatou si najal Zabuzu a jeho komplice, aby zabránil Tazunovi dokončit most. Pak by skončila Gatouova nadvláda nad celým ostrovem, protože lidé by mohli volně cestovat a nepotřebovali by na to Gatouovy lodě. Byl to velmi krutý muž, který chtěl dosáhnout svého cíle za každou cenu. Nechal proto i zabíjet vesničany, kteří se mu postavili do cesty, a byl to právě on, kdo nechal ukřižovat Kaizu.

 

Kaiza je tzv. Hrdina ze Skryté Vlnové. Inairi ho považoval za svého otce, protože mu byl Kaiza velmi blízký. Poznal ho v den, kdy mu nějácí kluci topili jeho psa. Kaiza mu řekl: "Žíj tak, aby si nikdy ničeho nelitoval." Jednoho dne byl ukřižován, protože se snažil zastavit Gata.Byl nadšeným rybářem.

Věk: 30
Výška: 183 cm
Váha: 75 kg
Narozeniny: 21.8.
Krevní skupina: A

 

Inari je malý chlapec pocházející ze Země vln a jeho "otec" byl Kaiza, který zahynul rukou Gatouových mužů. Inari si stále jenom sťežuje a nadává na Naruta, protože věří, že na světe neexistují hrdinové a že svět se dělí jenom na silné a slabé lidi. Naruto mu potom pěkně vynadá a řekne mu, že je zbabělec. Když pak Gatouovi muži chtějí unést Inariho mámu, vzpomene si na Narutova slova a na slova, která mu kdysi řekl Kaiza, a pokusí se svojí mámu osvobodit. S pomocí Naruta se mu to nakonec povede a Naruto se mu omluví a řekne, že je opravdu statečný.

 
TOPlist
 Vytvořeno službou WebSnadno.cz  |  Nahlásit protiprávní obsah!  |   Mapa stránek