Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
aktualizováno: 14.03.2010 19:24:20 

Naruto

Chakra
                                                                                                                Chakra
Chakra Obvody:
Každá ninja technika vyžaduje chakru.Taková chakra/životní síla vychází ze dvou míst.Jedním z nich je mentální a spirituální energie získána z cvičení a zážitků.Druhým pak je tělesná energie umístěna v obrovském množství buňkěk.K provedení něakého jutsu musí ninja vyvolat obě tyto energie.Tím se však chakra spotřebovává.Spotřeba chakry souvisí s obtížností techniky a zkušenostech ninji,tím jak má svou chakru pod kontrolou.Každý ninja má potenciál k lepšímu používání Ninjutsu.Na světě je pouze jedna technika nevyžadující chakru.Tou technikou je Taijutsu.Používa ho Například Rock Lee , protože neumí vyvolat Chakru.


Chakra proudí skrz oběžný systém chakry. Tyto kanálky spojují všechny vitální body v těle. Tyto malé kanálkové cesty cestují mezi buňkami. Když jsou kanálky poškozené, je dokonce i pro lékařského ninju nemožné to napravit. Kanálky putují skrz celé tělo a hlavně skrz orgány, které jsou zodpovědné za tvoření chakry. Tento systém obsahuje 361 Tenketsu, což jsou malinké body, skrz které chakra jde ven. Chakra může proudit víc nebo míň, pokud se s Tenketsu manipuluje. Oběžný systém Chakry je možné vidět jen s pomocí Byakuganu, Sharingan vidí pouze hlavní proudy chakry, ale ne celý systém. Klan Hyuuga a jejich Juuken (vznešená pěst) jim dovoluje chrlit z rukou chakru a zavřít tak Tenketsu jejich protivníkům, tím z nich nemůže jít chakra ven.


Používání chakry:

K použití chakry je za potřebí mnoho soustředění.Chakra může být použita(jak jistě víte)k útoku, tak k obraně. Také se s ní dá cokoliv ovládat(nitě,stíny,...)

Druhy chakry...


Modrá - obyčejná chakra
Vyvolat modrou chakru patří k základním schopnostem ninji a proto ji používá snad každý.Původní barva byla žlutá avšak barva byla v anime změněna.Červeno-oranžová - Kyuubiho Chakra
Tato chakra vychází z démona uvnitř NARUTA.Naruto má uvnitř sebe totiž Devítiocasého Démona Kyuubiho.Tato chakra je charakterizovaná červeno-oranžovou barvou.

Zelená - lékařská chakra
Zelenou Chakru používají zejména lékařští ninjové.Tato chakra umožnuje léčit zranění.Touto chakrou lze vyléčit jak drobná tak velká zranění.Záleží však na uživately této chakry.

Růžovofialová chakra
Soustředění u tajemného meteoritu ve skryté Hvězdné vesnici dovolí uživateli zbarvit chakru do růžovo-fialové barvy.


Fialová - Orochimarova chakra
Tato chakra vycházela z prokleté pečetě známého Orochimari.


Bílá - Hatake chakra
Tuto Chakru je schopen používat a používá ji Hatake Kakashi a byl ji schopen používat i jeho otec Sakumo Hatake.Uložení chakry:

Hyourougan - pilulky:
Dovolí uživateli bojovat tři dny bez přestávky.
Pilulky klanu Akimichi:
Jde o tři pilulky podobné jako pilulkám Hyourougan.Tyto jsou tři.Každá z nich dává větší a větší sílu.

Konzumace chakry:
Chakru mohou konzumovat například brouci a podobná zvířata.Chakru v sobě mohou uchovat a darovat ji majitely jednoduchým způsobem.Např. z nich chakru vymáčkne.


Jinchuuriki:
Jinchuuriki je člověk/ninja, ve kterém je uchováván démon, čili obrovské množství chakry.Orochimarova prokletá pečeť:
Orochimaru může dát prokletou pečeť tomu, kdo si přeje velkou moc. Když ale použije pečeť uživatel moci, ztratí identitu.

TOPlist
 Vytvořeno službou WebSnadno.cz  |  Nahlásit protiprávní obsah!  |   Mapa stránek